Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 31 marzec 2016

Jeszcze będąc radnym Łukasz Schreiber zabiegał o zmianę patronów niektórych bydgoskich ulic. Jego zdaniem niegodny takiego wyróżnienia jest chociażby Bolesław Rumiński, który już w czasie II wojny światowej wspierał prosowiecką PPR, czy propagator ustroju komunistycznego Zbigniew Załuski. W bydgoskim samorządzie większość nie wyrażała potrzeby zmiany tych patronów, ale już wkrótce nowa ustawa może dać wojewodzie specjalne narzędzia do walki z symboliką PRL.

Opublikowano w Bydgoszcz

Biosurfankanty to ekologiczne produkty, które mają szansę w artykułach codziennego użytku zastępować środki chemiczne, co wpłynie na ich lepszą jakość. Rynek biosurfaktantów na świecie dopiero się rozwija, na jego zdobywanie gotowa jest firma Boruta – Zachem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 1 kwietnia obowiązywać będą nowe przepisy wspierające rodzicielstwo. Mowa o słynnym programie 500 zł na dziecko. Faktyczne wypłaty pieniędzy ruszą w czerwcu, ale od jutra będą przyjmowane wnioski o uzyskanie świadczenia.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 31 marzec 2016 11:57

Trzech kandydatów na stanowisko rektora UTP

W piątek społeczność Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy wybierze rektora na kadencję 2016-2020. Do Uczelnianej Komisji Wyborczej zgłosiło się trzech kandydatów – prof. Marek Bieliński, prof. Adam Podhorecki i prof. Tomasz Topoliński.

Opublikowano w Bydgoszcz

Informację o odwołaniu Tomasza Pietraszaka podaje portal Gazety Wyborczej. Autorem publikacji jest Marcin Kowalski, który w swoich wcześniejszych tekstach dał do zrozumienia, iż zależy mu na pozostawieniu w lokalnych mediach publicznych statusu quo. Pietraszak o odwołaniu miał zostać poinformowany wczoraj wieczorem. Ta informacja nie została jednak jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nowoczesna i SLD chcą, aby Miasto Bydgoszcz finansowała zabiegi pozaustrojowego zapłodnienia in vitro, w związku z faktem, iż polityka nowego rządu nie przewiduje wspierania takiego świadczenia z budżetu państwa. Ratusz najprawdopodobniej będzie czekał na rozwój wypadków, w celu zobaczenia jaką drogą pójdą inne polskie miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29