Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 05 marzec 2016

Święty Emeryk był oczkiem w głowie św. Stefana, pierwszego króla Węgier. Ojciec chciał, aby Emeryk był wielkim, a zarazem sprawiedliwym władcą. Niestety historia ta zakończyła się smutnym zakończeniem; warto jednak pokazać relację w rodzinie królewskiej dynastii Arpadów oraz przybliżyć samą postać św. Emeryka.

Opublikowano w Magyar Hirek

To było prawdziwe wejście smoka. Tak właśnie zachował się Jakub Smektała, który w sobotę zapewnił bydgoszczanom trzy punkty w starciu z Pogonią Siedlce.

 

Opublikowano w Sport

Chen Defu urodził się 15 maja 1892 w mieście Dalian w dzisiejszych Chinach. Los sprawił, iż drugą połowę życia spędził w Polsce. Ważnym epizodem życia Zdzisława Józefa Czendefu (takie nazwisko przyjął ubiegając się o polskie obywatelstwo) był pobyt w naszym regionie i udział w Powstaniu Wielkopolskim.

Opublikowano w Magazyn

Publikujemy kolejne oświadczenie w sprawie wszczęcia przez prokuraturę śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych przez dyrektora inowrocławskiego szpitala. Do wczorajszego oświadczenia dyrektora Eligisuza Patalasa odnosi się radny powiatowy, a zarazem pracownik szpitala Ireneusz Beśka, który jako pierwszy publicznie podniósł zarzut niegospodarności w Wielospecjalistycznym Szpitalu.

Opublikowano w Inowrocław

Agata Leśniewska, uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej nr 12 będzie otrzymywać przez pięć najbliższych miesięcy stypendium w wysokości 1000 zł, które ze swoich diet przekażą radni Tomasz Puławski. W programie udział bierze również radny Ireneusz Nitkiewicz, który postanowił wespreć, na tych samych zasadach, ucznia Technikum Mechanicznego nr 1.  Obaj w kampanii wyborczej deklarowali bowiem, że będą wspierać zdolną młodzież.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29