Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 07 marzec 2016

W środę bydgoski poseł Łukasz Schreiber (PiS) będzie przekonywał Sejm do ratyfikowania przez Polskę umowy o utworzeniu Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB). Nasz kraj ma objąć ok. 0,85% udziałów.

Opublikowano w Regionalne

W niedzielę politycy Prawa i Sprawiedliwości wyrazili pogląd, iż należy odejść od koncepcji metropolizacji kraju. Argumentowali to potrzebą dążenia do zrównoważonego rozwoju, aby metropolitarny strumień pieniędzy dla dużych miast nie szedł kosztem mniejszych miast i terenów wiejskich. Pozwalam sobie podjąć polemikę wobec tej tezy, gdyż osobiście dostrzegam w Metropolii Bydgoskiej szansę dla powiatów o niższej stopie życia.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 07 marzec 2016 19:15

Kolejny krok dla budowy obwodnic na Krajnie

GDDKiA rozstrzygnęła przetarg na wykonanie dokumentacji inwestycyjnej (STEŚ) dla budowy obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego. Poseł Paweł Olszewski (PO) uważa, że jest to efekt działań poprzedniego rządu.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Ministrowie spraw zagranicznych obu krajów ogłosili w poniedziałek otwarcie trzech kolejowych przejść granicznych, które zostały zamknięte w październiku z powodu kryzysu z imigrantami. Incydent ten wpłynął na pogorszenie stosunków dyplomatycznych chorwacko-węgierskich.

Opublikowano w Magyar Hirek

Do wczorajszej konferencji prasowej posła Łukasza Schreibera i europosła Kosmy Złotowskiego odnosi się doradca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel. W jego opinii prezydent podejmuje działania, mające zbudować ponad podziałami politycznymi działania na rzecz istotnych dla Bydgoszczy spraw.

Opublikowano w Bydgoszcz

Uchwała Sejmiku Województwa w sprawie Obszaru Chronionego Krajobrazu Zalewu Koronowskiego została unieważniona decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zdaniem bydgoskiego ratusza uchwała ta naruszała interesy prawne Bydgoszczy i jej mieszkańców.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 07 marzec 2016 11:07

Przekonać do Uniwersytetu Medycznego

Być może już za dwa tygodnie odbędzie się I czytanie obywatelskiej projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego. Wtedy środowiska bydgoskie czekać będzie pierwszy bój, aby projekt nie został odrzucony już po I czytaniu. Żeby tak się nie stało, szansę Uniwersytetowi Medycznemu w Bydgoszczy będzie musiała dać większość Sejmu. Będzie trzeba zatem przekonać posłów z okręgów, którym specyfika wewnętrzna kujawsko-pomorskiego nie jest znana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30