Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 13 czerwiec 2016
wtorek, 14 czerwiec 2016 00:53

W ratuszu będzie awantura (komentarz)

Jutro po południu odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, która poświęcona będzie wnioskowi Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącego odwołania przewodniczącego RM Zbigniewa Sobocińskiego. Matematycznie wydaje się, że Sobociński tej sesji obawiać się nie powinien, obrady skutkować będą zaś tylko awanturą polityczną, czyli przyniosą podobny owoc, jak wniesienie na szczebel samorządy polityki przez radnych Platformy Obywatelskiej, którzy w kwietniu uznali, że Rada Miasta Bydgoszczy musi wypowiedzieć się w sprawie Trybunały Konstytucyjnego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 21:16

Spór wojewody z władzami Grudziądza narasta

Jednym z poważniejszych problemów ostatnich tygodni w naszym województwie, są problemy Miasta Grudziądza z zadłużonym szpitalem. Długi przekraczają 500 mln zł, czyli są wyższe od rocznych dochodów Grudziądza. Pojawiła się nawet groźba utraty władzy przez prezydenta Roberta Malinowskiego i wprowadzenia w Grudziądzu powołanego przez premier komisarza, w celu wyprowadzenia finansów miasta na prostą.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 20:36

Pragną pomnika generała Kuklińskiego w Bydgoszczy

Dzisiaj przypada 86-ta rocznica urodzin płk. Ryszarda Kuklińskiego. Jedni uważają go za wielkiego bohatera, który powstrzymał wybuch III wojny światowej i uchronił polskie miasta przed zniszczeniem przez broń jądrową. Dla oficerów związanych z tradycją Ludowego Wojska Polskiego uznawany był za zdrajcę, gdyż zdradził Układ Warszawski i podjął współpracę ze Stanami Zjednoczonymi. To wszystko sprawiło, iż jego życie było nie było zbyt łatwe, pełne trudnych wyborów.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 20:35

Ryszard Kukliński - Żołnierz z Orłem na Piersi

Dzisiaj przypada 86-ta rocznica urodzin płk. Ryszarda Kuklińskiego. Prezentujemy życiorys tej postaci, przygotowany przez Olgierda Bondarę, 12-letniego zawodnika Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 15:24

Brejza liczy na dalsze udrażnianie Noteci

Poseł Krzysztof Brejza informuje, iż wystąpił do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu w celu przeprowadzenia dalszych działań na rzecz udrożnienia o poprawienia warunków żeglugi na Noteci. Dla parlamentarzysty kluczowe są odcinki Noteci w okolicach Inowrocławia i Kruszwicy.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 14:07

PiS oczekuje od prezydenta Bydgoszczy ratowania Zawiszy

Radny Tomasz Rega uważa za niedopuszczalną sytuację w której pierw w Zawiszę wpompowano 17 mln zł, a teraz prezydent Rafał Bruski daje przyzwolenie, aby klub piłkarsko przestał istnieć – Proszę sobie wyobrazić co by się działo w Poznaniu, gdyby prezydent tego miasta powiedział, że Lech zostanie zlikwidowany.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 09:10

Jak pomóc polskiemu handlowi w nierównej rywalizacji?

Bydgoszcz pod względem liczby galerii handlowych w centrum miasta, zapewne znalazłaby się w rankingu wysoko. Niesie to za sobą jednak również negatywne skutki, szczególnie odczuwalne przez rodzimych kupców. Co zrobić w tej trudnej sytuacji? - pytaliśmy podczas pobytu w Bydgoszczy dr Janusza Szewczaka, wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31