Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 lipiec 2016

 Bydgosko-toruński spór o nazwę lotniska zdobył już rozgłos ogólnopolski. O co oni znowu się tam kłócą? - takie pytania zada sobie wielu Polaków, którzy są dalecy od spraw politycznych naszego regionu. Oficjalnie władze Bydgoszczy, Torunia oraz Urząd Marszałkowski prezentują pewne argumenty, bardziej dociekliwi odczuć mogą jednak, iż stawka toczy się tak naprawdę o rzeczy, o których publicznie zbytnio się nie mówi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z taką inicjatywą chce wyjść prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Planuje on zorganizować spotkanie z dowódcami jednostek NATO ulokowanych w Bydgoszczy, w celu uzgodnienia koncepcji corocznego obchodzenia Dnia NATO.

Opublikowano w Bydgoszcz

13 lipca 1666 roku doszło do krwawej bitwy pod Mątwami, nieopodal Inowrocławia. Skutkiem tego starcia było ponad 4 tys. zabitych żołnierzy, w tym wielu weteranów, którzy walczyli wcześniej u boku Stefana Czarneckiego. Najgorsze w tym jednak było to, iż nie walczono z zewnętrznym wrogiem, był to wewnętrzny konflikt polityczny. 350-ta rocznica bitwy pod Mątwami to dobra okazja, to wewnętrznej narodowej autorefleksji. Szkoda tylko, iż wspomnienie bitwy pod Mątwami będzie głównie wydarzeniem o randze lokalnej.

Opublikowano w Inowrocław

W przyszłym tygodniu rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży, których kulminacyjnym momentem będzie spotkanie młodych z całego globu z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Od przyszłej środy do końca tygodnia część pielgrzymów będzie przebywała w naszym regionie.

Opublikowano w Inowrocław

W odpowiedzi na apel Rady Miasta Bydgoszczy z 29 czerwca, w którym radni zwracają się o udzielenie pełnego poparcia wszystkim, którzy będą dążyć do odbudowy seniorskiej piłki nożnej, Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” kieruje list do prezydenta Rafała Bruskiego. Stowarzyszenie liczy, iż uda się uratować występy w IV lidze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, po części w ramach społecznej pracy po godzinach, opracowali aplikację mobilną, która ułatwi nam zachowanie się w sytuacjach kryzysowych, gdy potrzebne będzie udzielenie komuś pomocy, bądź dojdzie do aktu terroryzmu lub wycieku niebezpiecznych substancji w wyniku wypadku.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 12 lipiec 2016 15:22

Nakło wyemituje obligacje

Zgodę na wyemitowanie do 6.850 obligacji wyraziła Rada Miejska w Nakle, których łączna wartość nie przekroczy 6,85 mln zł. Służyć mają one inwestycjom komunalnym. Będą spłacane do 2026 roku.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Dość duże emocje, znacznie przewyższające rangę imprezy, towarzyszyły piknikowi NATO w Toruniu. W Bydgoszczy zaczęto szukać winnego rzekomej porażki wizerunkowej grodu nad Brdą. Jak się jednak okazuje, całe to zamieszanie jest niepotrzebne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30