Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 13 lipiec 2016

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na początku lipca ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla rozbudowy drogi krajowej nr 5 z ul. Kolonijną i Centralną oraz wykonania dodatkowej sygnalizacji świetlnej na terenie gminy Osielsko.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 13 lipiec 2016 22:55

Port Lotniczy Bydgoszcz-Toruń?

Lepsza współpraca, większe efekty

Lepsza rozpoznawalność, skuteczniejsza promocja lotniska i największych miast regionu, a w konsekwencji - wzrost liczby pasażerów. Takie będą skutki nazwy Port Lotniczy Bydgoszcz-Toruń

Opublikowano w Polecane

13 lipca 1666 doszło do bitwy pod Mątwami, bratobójczej walki, w czasie której doszło do starcia pomiędzy zwolennikami króla Jana Kazimierza i rokoszanami Jerzego Lubomirskiego. Dokładnie 350 lat temu po tym wydarzeniu, Inowrocławianie odsłonili tablicę pamiątkową, ku przestrodze na przyszłość, aby przestrzec jakie tragiczne skutki może nieść za sobą wojna domowa. Bitwa pod Mątwami kosztowała życie ponad 4 tys. żołnierzy, w tym weteranów walczących wcześniej u bogu Stefana Czarneckiego.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 13 lipiec 2016 19:11

Nowe kontrakty w Artego Bydgoszcz

Kolejne dwie nowe zawodniczki podpisały kontrakty z Artego. Bydgoski zespół wzmocniły Martyna Koc i Katarzyna Suknarowska. 

 

Opublikowano w Sport

51 mln zł wyda PKP PLK na remont linii kolejowej nr 18 na odcinku Włocławek – Toruń. Realizacja tej inwestycji usprawni transport regionalny pomiędzy Toruniem i Kutnem, ale również przyśpieszy podróż pociągami dalekobieżnymi z regionu bydgoskiego.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny ogłosił wyrok w sprawie skargi wojewody dotyczącej zgodności z prawem obowiązywania planu zagospodarowania przestrzennego Placu Klasztornego w Inowrocławiu. Postanowiono oddalić skargę wojewody, czyli utrzymać w obrocie prawnym obowiązujący od 2011 roku plan. Unieważnienia planu chciała również Prokuratura Okręgowa.

Opublikowano w Inowrocław

Dość szczerą opinie wicepremiera Mateusza Morawieckiego, wygłoszoną podczas spotkania z sympatykami i działaczami PiS w Bydgoszczy, cytowało wczoraj wiele mediów, głównie nieprzychylnych rządowi. Jak się dowiedzieliśmy, Morawiecki był przekonany, że na sali nie ma osób postronnych, w tym dziennikarzy, których na wydarzenie nie zapraszano.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30