Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 14 lipiec 2016

30 czerwca przez centrum Bydgoszczy przeszedł VIII ,,Marsz Kapeluszowy”, który przyciągnął około 400 seniorów. Był to radosny przemarsz zorganizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Kapelusznicy przeszli z Placu Wolności na Plac Teatralny.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 15 lipiec 2016 00:23

Ustawa uratowała status UKW

UKW będzie mogło używać w nazwie słowa ,,uniwersytet” przynajmniej do czerwca 2020 roku, choć wydaje się, że bydgoska uczelnia raczej bez problemu do tego czasu uzyska wszystkie uprawnienia. Dłuższy czas na uzupełnienie braków wprowadza przyjęta pod koniec maja ustawa. Nie wszyscy posłowie z okręgu bydgoskiego za takim rozstrzygnięciem jednak głosowali.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do ubiegłego tygodnia wykonawcy mogli składać oferty w przetargu w ramach realizacji rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, zakładający prace inwestycyjne dla odcinka Tarkowo Dolne (gm. Złotniki Kujawskie) – Stefanowo (gm. wiejska Inowrocław), który liczy kilka kilometrów. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego. Codziennie pomiędzy Inowrocławiem i Bydgoszczą jeździ bowiem tysiące pojazdów. Również transport publiczny pomiędzy tymi ośrodkami odbywa się głównie w oparciu o komunikację autobusową.

Opublikowano w Inowrocław

W ostatnich dniach relacje polsko-ukraińskie znacząco się popsuły, czego jedną z przyczyn była na pewno 73-ta rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Dowodem tego jest wycofanie się strony ukraińskiej z planowanego wspólnego posiedzenia parlamentów we Lwowie. Do tego dochodzi jednak jeszcze jeden incydent z udziałem senatorów Jana Rulewskiego i Jerzego Wcisły w Odessie.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek najdelikatniej mówiąc pogoda w Bydgoszczy nie podpisywała. Do rozpoczęcia Mistrzostw Świata U20 w lekkiej atletyce pozostał jednak mniej niż tydzień, dlatego pomimo deszczu prace na stadionie Zawiszy Bydgoszczy trwały pełną parą. Pracownicy japońskiej firmy Seiko montują sieć teleinformatyczną, która będzie informować o wynikach uzyskiwanych przez sportowców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nazwa tego podmiotu dość często pojawia się, gdy mowa o przyszłości piłki nożnej seniorskiej na Zawiszy. Nic dziwnego, bowiem Stowarzyszenie Piłkarskie jak na razie jest jedynym podmiotem, który podjął działania na rzecz doprowadzenia do startu piłkarskiego Zawiszy w sezonie 2016/2017. Główna działalność Stowarzyszenia to jednak szkolenie młodzieży – poniżej prezentujemy informację na temat działalności na tej płaszczyźnie w pierwszym półroczu bieżącego roku.

Opublikowano w Sport
czwartek, 14 lipiec 2016 11:10

Bydgoszcz dotarła na Jasną Górę

W środę zakończyła się XII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Prawie 600 pątników pokonało liczącą ponad 330 km trasę. Najmłodszy pielgrzym miał 3 lata, zaś najstarszy 70 lat. Pielgrzymów na Jasnej Górze przywitał biskup bydgoski Jan Tyrawa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Również w Bydgoszczy wiele będzie się działo podczas pierwszych dni Światowych Dni Młodzieży. Od środy 20 lipca do niedzieli 24 lipca gościć będzie w Bydgoszczy kilkuset pielgrzymów z Litwy i Madagaskaru. Diecezja Bydgoska planuje również bydgoskie obchody Światowych Dni Młodzieży.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30