Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 20 lipiec 2016

Podczas nieformalnego spotkania z polskimi dziennikarzami Sebastian Coe, najważniejsza osoba w światowej federacji lekkoatletycznej, nie krył wdzięczności wobec Bydgoszczy, iż podjęła się organizacji Mistrzostw Świata U20 w trybie awaryjnym. Coe przyznał przy tym, iż lekkoatletyka przeżywa obecnie gorsze chwile.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niewykluczone, że nad Brdą zostaną rozlokowane kolejne jednostki NATO. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Naczelnego Dowódcy ds. Transformacji gen. Denisa Merciera, który wspomniał, iż takie możliwości stwarza zawarty ostatnio aneks do traktatu akcesyjnego.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj do Inowrocławia przyjechało ponad stu pielgrzymów, którzy do niedzieli będą przebywać na Kujawach. W czwartek na inowrocławskim rynku odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia, na którą zaproszeni są mieszkańcy Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Major generał Wilhelm Grün objął dowództwo nad Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. Na tej funkcji zastąpił generała brygady Wojciecha Grabowskiego, który zlokalizowaną w Bydgoszczy placówką kierował przez ostatnie 3 lata. Za całokształt pracy na tym stanowisku, generał Grabowski zebrał wysokie noty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczorajszym występem na pewno zachwycił. Konrad Bukowiecki obrobił w pierwszym dniu Mistrzostw Świata U20 tytuł mistrzowski w pchnięciu kulą i ustanowił nowy rekord świata juniorów na odległość 23,34. Bukowiecki teraz przygotowywał będzie się do Igrzysk Olimpijskich w Rio. Dzisiaj znalazł jednak chwilę czasu, aby wyjść do kibiców.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 20 lipiec 2016 13:34

Dobry początek Ewy Swobody

Mistrzynię Świata w biegu na 100 metrów do lat 20 poznamy dopiero w czwartek wieczorem. W rundzie kwalifikacyjnej najlepsza okazała się Ewa Swoboda co jest dobrą prognozą. 

Opublikowano w Sport

W dniach 23-24 lipca na Polach Tuszyńskich odbywać będzie się XIV Jarmark Cysterski, którego kulminacyjnym punktem będzie inscenizacja Bitwy pod Koronowem z 1410 roku. Bitwy nieco przez historyków zapomnianej, ale z punktu widzenia politycznego niezwykle ważnej, która przypieczętowała wcześniejsze zwycięstwo pod Grunwaldem.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

W ubiegłym tygodniu matka pozostawiła w samochodzie dwójkę dzieci. I choć nie było upału, to wewnątrz pojazdu było duszno, jedno z dzieci głośno płakało. Dzieci matka pozostawiła na około 40 minut.

Opublikowano w Inowrocław

Rekordzista świata, który wczoraj obronił tytuł mistrzowski w pchnięciu kulą, po południu pojawi się na płycie Starego Rynku, gdzie będzie rozdawał autografy. Pierwsze 100 osób otrzyma również darmowe bilety na odbywające się na stadionie Zawiszy Mistrzostwa Świata U20.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31