Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 28 lipiec 2016

Na Placu Kościeleckich powstać ma nowoczesny biurowiec. Uroczystość wbicia pierwszej łopaty już za nami. Na miejscu pracują również archeolodzy, a jak spojrzy się nieco przez ogrodzenie budowy, zauważyć można, że jest co badać.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę odbędzie się kolejna wycieczka z cyklu ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami” organizowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Urzędem Miasta. Tym razem będzie to wycieczka autokarowa (udział bezpłatny), w czasie której nadarzy się okazja zwiedzić kompleks unieszkodliwiania odpadów ProNatury oraz zobaczyć elementy dawnej niemieckiej fabryki Dag Fabrik Bromberg, które wkrótce czeka rozbiórka.

Opublikowano w Bydgoszcz

5 sierpnia rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w Brazylii, najważniejsza sportowa impreza w tym roku na świecie. Reprezentacja Polski liczyć będzie 240 zawodników, czyli o ponad 20 niż było to przed czterema laty w Londynie. Ponad 20-tu zawodników pojedzie z naszego regionu, głównie reprezentantów bydgoskich klubów sportowych. Najsilniejsi jesteśmy w sportach wodnych.

Opublikowano w Sport

Radna Rady Miejskiej Inowrocławia Lidia Stolarska wyczerpała już prawie możliwości odwoławcze. Wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy oddalił jej zażalenie, co oznacza, że w mocy prawnej pozostanie decyzja wojewody z dnia 15 marca o wygaszeniu jej mandatu.

Opublikowano w Inowrocław

Okazji, aby popływać sobie w Brdzie, w sercu miasta, nie ma zbyt wielu. Takim wydarzeniem będzie odbywająca się 15 sierpnia III edycja Wody Bydgoskiej. Z racji dużego zainteresowania imprezom przed rokiem, zwiększono limit uczestników do 650. Rywalizować będą oni w trzech kategoriach dystansowych.

Opublikowano w Sport

Strata tak bliskiej osoby jak matka to największa trauma dla każdego człowieka. Dowiadując się, że poniosła śmierć na skutek wypadku komunikacyjnego przeżywamy ogromny szok. Żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować śmierci matki, jednak każdy poszkodowany powinien wiedzieć, że odszkodowanie jest mu zgodnie z literą prawa należne.

Opublikowano w Polecane

W maju bydgoskie struktury partii Nowoczesna złożyły obywatelski projekt uchwały Rady Miasta, który wprowadziłby refundacje z budżetu miasta, dla części par chcących skorzystać z procedury in vitro. Dzisiaj poseł Michał Stasiński wyraził zaniepokojenie, że inicjatywa utknęła ,,w zamrażarce” Biura Rady Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj na Jasnej Górze papież Franciszek celebrował uroczystą Mszę Świętą z okazji jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Do Krakowa Ojciec Święty przyleciał wczoraj wieczorem. W swoich dotychczasowych przemówieniach z uznaniem wypowiadał się o Polakach, podkreślając to, iż to nasz naród wydał papieża Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży. Papież mówił jednak również o trudnej sytuacji międzynarodowej.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31