Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 14 październik 2022

W Lisim Ogonie, tuż przy samej granicy Bydgoszczy, funkcjonuje jedno z ważniejszych centrów logistycznych Poczty Polskiej. W tym centrum rozpoczyna się montaż nowoczesnego sortera paczkowego. Podbydgoskie centrum logistyczne będzie czwartym w Polsce, gdzie Poczta Polska wdraża to rozwiązanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polregio – największy w Polsce pod względem liczby pasażerów przewoźnik kolejowy – uruchamia nowy, innowacyjny kanał sprzedaży biletów. To videomaty z funkcją e-kasjera, które na początek, w ramach pilotażu, pojawią się na 10 dworcach kolejowych (na razie bez kujawsko-pomorskiego). Przewoźnik podkreśla, że to pierwsze tak nowoczesne rozwiązanie na polskim rynku, a jego pilotaż potrwa pół roku. Jeżeli się sprawdzi, videomaty pojawią się w większej liczbie lokalizacji – zwłaszcza na małych stacjach, gdzie dziś pasażerowie mają problem z dostępnością usługi zakupu biletu.

Opublikowano w Magazyn

Od kilku dni radni opozycji apelują do prezydenta Ryszarda Brejzy, aby ten włączył się w dystrybucję węgla do mieszkańców. Do sprawy odniósł się włodarz Inowrocławia na czwartkowej konferencji prasowej zarzucając, że dzisiaj prawo nie dopuszcza takiej możliwości, stąd też gdyby podjął działania w tym kierunku to naraża się na zarzuty prokuratorskie z tytułu nadużycia uprawnień.

Opublikowano w Inowrocław

W niedzielę do dramatycznych scen doszło w jednym z bloków w Janikowie, gdy 20-latek próbował popełnić samobójstwo. Mogło to zakończyć się tragicznie bowiem mężczyzna ostatecznie skoczył z balkonu, w ostatniej chwili złapali go jednak policjanci. Zdarzenie przypominać może sceny z filmów akcji, na szczęście mężczyzna ostatecznie trafił pod opiekę lekarzy.

Opublikowano w Inowrocław

To ostatni moment, aby zostać wolontariuszem w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki, bez których ta idea niesienia pomocy potrzebującym się nie powiedzie. Szacuje się, że co 24-ty Polak żyje w skrajnym ubóstwie i to właśnie im dedykowana będzie pomoc Szlachetnej Paczki. W kujawsko-pomorskim brakuje 383 wolontariuszy, Akademia Przyszłości współpracująca z tą inicjatywą ma dodatkowo deficyt 91 wolontariuszy.

Opublikowano w Regionalne

W okresie przed Bożym Narodzeniem w bydgoskiej operze prezentowany był często ,,Dziadek do orzechów” rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego. Taki plan był też na ten rok, ale ostatnie wydarzenia, gdy Rosjanie rakietami ostrzeliwują budynki cywilne sprawiły, że dyrekcja Opery Nova postanowiła odwołać te spektakle, zamiast tego proponując ,,Alicję w krainie czarów”w polskiej aranżacji Przemysława Zycha.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dokładniej chodzi o 47 Szkół Podstawowych, które na terenie Bydgoszczy są przygotowane do wydania tabletek z jodkiem potasu, gdy pojawi się zagrożenie radiacyjne. Na dzisiaj takie zagrożenie nie jest wysokie, ale służby państwowe z uwagi na wyższe niż wcześniej zagrożenie postanowiły rozdysponować jodek potasu do wszystkich samorządów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: