Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 02 październik 2022

Wprowadzone w piątek korekty rozkładów komunikacji miejskiej nie są przyjęte przez mieszkańców pozytywnie, ratusz tłumaczy to jednak wzrostem kosztów zarówno paliwa oraz zapowiadanymi wzrostami cen energii elektrycznej. Prezydent Rafał Bruski nie wyklucza nawet, że jak sytuacja się nie ustabilizuje to będą konieczne kolejne cięcia. Podobne problemy mają jednak też inne miasta, w sobotę swoje rozkłady korygował chociażby Poznań, dość niepewna sytuacja może pojawić się w Inowrocławiu, którego tabor opiera się o napęd elektryczny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed dwoma tygodniami RyanAir poinformował, że od 31 października z Bydgoszczy samoloty będą latały do nowego miasta w siatce połączeń – liczącego ponad 460 tys. mieszkańców Bristolu. Ta wiadomość przewija się też w brytyjskich mediach, niektóre publikację wręcz zachęcają do tego, aby skorzystać i przylecieć do Bydgoszczy. Tym samym na nowym kierunku lotów Bydgoszcz zyskuje promocyjnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 1 października administracja rządowa i samorządowa będą zobowiązane do zmniejszenia zużycia prądu o 10 proc. Rząd zachęca również gospodarstwa domowe do oszczędzania energii, premiując to 10-proc. upustem i dając gwarancję jej ceny do zużycia na poziomie 2 tys. kWh rocznie. Tego typu wysiłki na rzecz oszczędzania prądu będą mieć przełożenie na jego ceny. Mechanizm giełdowy i rynkowy działa bowiem w ten sposób, że im mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną, tym niższa cena, ponieważ tym mniej droższych źródeł wytwarzania jest włączanych do systemu. Wbrew powszechnemu przekonaniu ceny nie zależą od polityki spółek energetycznych.

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31