Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 05 październik 2022

W środę swój rok akademicki zainaugurowała Politechnika Bydgoska, uczelnia o 72-letniej tradycji, która drugi rok akademicki z rzędu tytułowana jest politechniką. Rektor prof. Marek Adamski w wystąpieniu inauguracyjnym mówił przede wszystkim o trosce w wychowanie kolejnych pokoleń wykładowców, co zapewnić może uczelni dalszy rozwój w perspektywie wieloletniej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sierpniu informowaliśmy, że ZDMiKP chce zbudować kolejne przynajmniej 3 tramwajowe przystanki wiedeńskie, od kilku lat mamy taki jeden przy Placu Teatralnym, charakteryzuje się od podniesieniem jezdni wykorzystywanej do wsiadania pasażerów, w celu poprawy ich bezpieczeństwa. Sierpniowe postępowanie skończyło się unieważnieniem przetargu, z uwagi na to, że jedyna złożona oferta była prawie dwukrotnie większa od przygotowanego budżetu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie ma co prawda większego ryzyka skażenia radioaktywnego, ale jest ono w ostatnim czasie na pewno większe za sprawą wojny na Ukrainie. Głównym punktem ryzyka jest ukraińska elektrownia atomowa w Zaporożu, która znajduje się na linii frontu. Służby wojewody za pośrednictwem Straży Pożarnej rozdysponowali ponad 3,5 mln tabletek jodku potasu wśród samorządów z kujawsko-pomorskiego, które mają być gotowe do ich dystrybucji wśród mieszkańców w około 500 punktach.

Opublikowano w Regionalne

Droga krajowa nr 62 łączy Strzelno w Kruszwicą poprzez Kobylniki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w uzgodnieniu z Ministerstwem Infrastruktury rozpoczęła przebudowę tej drogi krajowej. Zadanie inwestycyjne ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo. Prace budowlane mają potrwać 8 miesięcy.

Opublikowano w Inowrocław

We wtorek rok akademicki 2022/2023 zainaugurował uroczyście Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. W przemówieniu otwierającym rektor prof. Jacek Woźny odniósł się do felietonu uznanych naukowców, konfrontując ich obserwacje z tym co dzieje się na UKW.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP