Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 07 październik 2022

W czwartek relacjonowaliśmy debatę w Senacie w sprawie zapisów lex Biziel w ustawie o diagnostach laboratoryjnych. Senat większością głosów wniósł o wykreślenie tych zapisów, podnosząc iż narusza to konstytucyjne zasady tworzenia prawa. W piątek stanowiskiem Senatu zajął się Sejm RP, który w stosunku 246 za, do 190 przeciw odrzucił w tym zakresie stanowisko Senatu. Oznacza to, że zapisy lex Biziel ostatecznie pozostają. Po pracach w parlamencie ustawa trafi do prezydenta Andrzeja Dudy, do ostatecznego jej podpisania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nieco ponad 6,2 tys. uczniów pochodzących z Ukrainy uczęszcza do szkół w województwie kujawskich, wynika z danych z początku października, które udostępniło nam Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty. To niewiele ponad 2% ogólnego odsetka uczniów. Największym skupiskiem są bydgoskie szkoły, do których uczęszcza ponad 1/3 wszystkich ukraińskich uczniów z województwa.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek ZDMiKP otworzył oferty w przetargu na dostawę energii elektrycznej do oświetlenia bydgoskich ulic w pierwszym półroczu 2023 roku. Enea i spółka komunalna ProNatura (spalarnia odpadów produkuje również prąd) złożyły dość podobne oferty. Oferta Enea jest znacznie tańsza od tej, którą ta sama firma złożyła we wrześniu w przetargu dla Bydgoskiej Grupy Zakupowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nasz redakcyjny telefon od rana odbiera sygnały od mieszkańców Kruszwicy, którzy otrzymują wezwania do zapłaty z tytułu opłaty adiacenckiej. Oburzenie jest bardzo duże, a mieszkańcy zapowiadają, że sprawy nie pozostawią bez echa – informuje portal MojaKruszwica.pl Przyczyną tego zamieszania jest uchwała Rady Miejskiej z maja o opłacie adiacenckiej, która wynosi 25% wzrostu wartości nieruchomości spowodowanej budową urządzeń infrastruktury technicznej. Problem dotyka obecnie przede wszystkim Grodztwa.

Opublikowano w Kruszwica

Kilka dni temu na YouTube ukazał się film "Fordon z lotu ptaka 2022", to zaktualizowana wersja filmu sprzed kilku lat, który dla dzielnicy stał się kultowy. Film przede wszystkim to promocja tej dzielnicy Bydgoszczy, powstał w ramach inicjatywy Fordon na co dzień!, na jej 10-te urodziny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: