Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 15 listopad 2022

Przepisy wprowadzone w celu szybkiej pomocy uchodźcom z Ukrainy pozwalają w sposób uproszczony przekazywać środki organizacjom pozarządowym (z pominięciem ustawy o zamówieniach publicznych). Fundacja Bezpieczny Świat otrzymała decyzją wojewody 65 tys. zł, bardzo duża część tej kwoty została wydatkowana na usługi w firmie należącej do prezes fundacji Magdaleny Florek, wątpliwości budzą też zakupy drogich towarów. Dzieje się to w momencie, gdy na takie wsparcie z budżetu państwa nie mogą liczyć np. bydgoskie sklepy społeczne, które muszą wręcz żebrać od darczyńców, aby móc każdego dnia sporej ilości uchodźców zapewnić najpotrzebniejsze produkty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Droga ekspresowa S-10 docelowo ma skomunikować Szczecin z Warszawą (dokładniej obwodnicą stolicy w ramach ringu), z punktu widzenia naszego regionu jej cała realizacja pozwoliłaby skrócić czas dojazdu do obu tych miast, bowiem obecne skomunikowanie ze stolicą autostradami A1 i A2 sprawia, że trochę kilometrów musimy nadrabiać. Dzisiaj (15 listopada) w Sejmie odbyło się kolejne posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. budowy drogi ekspresowej S-10.

Opublikowano w Regionalne

Rok 2023 bez nowych inwestycji i z dużymi cięciami – zgodnie z ustawą 15 listopada prezydent Rafał Bruski zaprezentował projekt budżetu na 2023 rok, który będzie trudnym budżetem o czym świadczyć może planowany rekordowy deficyt na poziomie ponad 364 mln zł. Prezydent Rafał Bruski za główną przyczynę wskazuję zmiany wprowadzone przez Polski Ład, do tego dochodzi wysoka inflacja i wzrost płac minimalnych, który wymusza wzrost wydatków na wynagrodzenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według danych GUS-u w październiku inflacja wyniosła 17,9% i wedle szacunków na początku przyszłego roku ma sięgnąć 20%. Ten fakt może być wykorzystany przez sprzedawców, by jeszcze bardziej zachęcać klientów do kupowania na promocjach i wyprzedażach. 25 listopada na całym świecie, także w Polsce obchodzimy Black Friday. Ci, którzy uważają, że to święto konsumpcjonizmu i wyciągania pieniędzy od konsumentów twierdzą, że obniżki cen są pozorne. To tani chwyt marketingowy i w rzeczywistości kupujemy produkty za tę samą cenę, co przed rabatami. Dociekliwi tropiciele, których w sieci nie brakuje, udowadniają nawet, że są sprzedawcy, którzy na krótko przed Black Friday podnoszą ceny, by potem je szumnie obniżyć – a sama promocja staje się fikcją.

Opublikowano w Magazyn

Sporo drogi przychodzi nadrobić przemieszczającym się transportem drogowym pomiędzy Inowrocławiem i Bydgoszcz, od poniedziałku 14 listopada zamknięty dla ruchu jest przejazd kolejowy w Borkowie, tuż pod Inowrocławiem. Przebudowa przejazdu sprawia, że droga krajowa nr 25 jest nieprzejezdna. Pracę mają potrwać jeszcze 1,5 tygodnia, planowany termin przywrócenia normalnego ruchu to 25 listopada.

Opublikowano w Inowrocław

W październiku lustrację Aresztu Śledczego przeprowadzili przedstawiciele Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur, który działa przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Celem tego typu kontroli jest zbadanie, czy systemowo placówki spełniają wymogi zapisane chociażby w konwencjach międzynarodowych. Co do zasady funkcjonowanie bydgoskiego aresztu, wraz z planami jego modernizacji oceniono pozytywnie, natomiast lustracja wykazała też pewne mankamenty.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Bydgoszczy funkcjonuje jeden przystanek wiedeński tramwajowy, przy ulicy Focha na wysokości Placu Teatralnego. Jego idea zakłada podniesienie jezdni tak, aby wymusić dodatkową ostrożność na kierowcy, gdy do tramwajów wsiadają pasażerowie. Zgodnie z przepisami kierowcy powinni zatrzymać się gdy widzą wsiadających do tramwaju, ale w praktyce bywa z tym różnie, dlatego niektóre samorządy stosują właśnie przystanki wiedeńskie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31