Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 07 listopad 2022

- Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie, a w znacznym stopniu odpowiedzialni są za to ich rodzice – alarmują eksperci. W całym kraju 22,3 proc. dzieci ma nadwagę - mówi prof. Lucyna Ostrowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Opublikowano w Regionalne

Przez utworzone pod koniec 1982 roku obozy internowania przewinęło się ponad 1,5 tys. działaczy opozycji antykomunistycznej, w tym samym czasie w więzieniach przebywało ok. 3 tys. więźniów politycznych. Obozy internowania były jednak w teorii ćwiczeniami wojskowymi, na które powołano rezerwistów, w praktyce było to jednak internowanie. O obozie w Chełmie, który stał się symbolem mówił w ubiegłym tygodniu prof. Wojciech Polak na zorganizowanej w Bydgoszczy konferencji rocznicowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Unia Europejska zgodziła się uznać gaz jako pośrednio paliwo ekologiczne, czyli nie jest to docelowa forma pozyskiwania energii, ale przechodzenie z wysokoemisyjnego paliwa węglowego na gazowe można uznać za element zielonej transformacji, o co zresztą zabiegał polski rząd. PGE Energia Cieplna kończy obecnie inwestycję w elektrociepłowni Bydgoszcz I Jachcice, gdzie uruchomiony zostanie kocioł gazowy. W przygotowaniu jest już jednak kolejna duża inwestycja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do świąt jeszcze sporo czasu, od poniedziałku 7 listopada natomiast w centrum Bydgoszczy widać już przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego ,z tego powodu z parkowania zostały wyłączone miejsca przy ulicy Mostowej.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 07 listopad 2022 14:59

Kobiak: Rząd bez skrupułów zarabia na inflacji

- Ceny energii winduje się w taki sposób, że zyski w spółkach skarbu państwa są wręcz niewyobrażalne – uważa bydgoski senator Andrzej Kobiak, który w rozmowie z nami ocenia, że w przyszłym roku wszyscy Polacy doświadczą skutków kryzysu gospodarczego z którym boryka się Polska. Jego zdaniem rząd nie stara się skutecznie ograniczać inflacji, bo ma w tym swój interes.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ta zbrodnia wstrząsnęła całym województwem – w połowie października policja odnalazła ciało 13-letniej Nadii, o jego lokalizacji funkcjonariuszy poinformował18-letni Mikołaj J., który przyznał się do zabójstwa dziewczyny. Sekcja zwłok wykazała zadanie wieli ciosów nożem, do dzisiaj nie jest jednak znany motyw tego zabójstwa. Mikołaj J. nie chce bowiem specjalnie współpracować z organami ścigania.

Opublikowano w Inowrocław

Kilka dni temu ukraiński rząd przyjął budżet na 2023 rok – aż 43% wszystkich wydatków to będą związane z z prowadzeniem wojny, kwotowo jest to 1,1 biliona hrywień, czyli ponad 30 mld dolarów.- dla porównania w roku bieżącym Polska wydaje kilkanaście miliardów dolarów na wojsko.

Opublikowano w Magazyn

28 lipca Sąd Okręgowy w Poznaniu uprawomocnił wyrok Sądu Rejonowego w Wągrowcu z marca uznający wójta gminy Wapno za winnego nadużycia uprawnień. Jest to pierwszy tego typu wyrok, ale nie można wykluczyć, że będą zapadać następne. Tym czasem w Sejmie trwa dyskusja o wprowadzeniu abolicji dla samorządowców, jak na razie jednak nie ma co do niej zgodności w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Opublikowano w Regionalne

Rolą mediów jest kontrola władzy – taka jest podstawowa zasada demokracji, nie oznacza to oczywiście, że z mediów nie należy robić ,,świętych krów”, bowiem one z racji uczestnictwa w życiu publicznym mogą być poddawane krytyce, ważne jednak aby krytyka była merytoryczna. Wśród polityków coraz popularniejsze staje się z jednej strony schematyzowanie bez argumentów merytorycznych, z drugiej natomiast strony politycy mają coraz większą ochotę kontrolować treści w mediach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31