Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 09 grudzień 2022

Jesteśmy tuż przed podpisaniem umowy na rozbudowę Opery Nova o czwarty krąg, jest zapewnione finansowanie, choć o zabezpieczenie środków przez marszałka województwa tak naprawdę wiele osób musiało toczyć przez lata batalie. Tymczasem w przestrzeni publicznej pojawiają się głosy – po co nam opera, lepiej wydać pieniądze na komunikację miejską. W tym przekazie pojawiają się też manipulację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z coroczną tradycją w grudniu na kolei wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy – dlatego osoby planujące od niedzieli podróż powinny w sposób szczególny zapoznać się z rozkładami jazdy pociągów, bowiem niemal każdy kurs jest skorygowany. Z nowości warto wspomnieć o planowanym w okresie zimowym (właściwie do marca) pociągu z Bydgoszczy do Szklarskiej Poręby przez Inowrocław tuż przy granicy z Czechami – to połączenie pozwoli w miarę sprawnie dotrzeć pociągiem do słynącego z mamucich skoczni narciarskich Harrachova czy Liberca.

Opublikowano w Regionalne

Budżet państwa przekaże 1,5 mln zł Wielospecjalistycznemu Szpitalowi im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu na utworzenie poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej – szacuje się, że ta dotacja wystarczy na sfinansowanie ponad 65% zadania, pozostałą kwotę sfinansuje szpital. W czwartek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przekazał oficjalnie dyrekcji szpitala umowę na dofinansowanie.

Opublikowano w Inowrocław

Przy większych temperaturach mieszkańcy okolic instalacji Remondisu uskarżąją się na trudne do wytrzymania zapachy. Temu miałaby przeciwdziałać instalacja hermetyzująca, o której planach budowy Remondis mówi od wielu lat – w czwartek 8 grudnia udało się uzyskać przedsiębiorcy pozwolenie na budowę, co znaczy, że wkrótce będą mogły prace ruszyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

3 tys. sklepów w Europie ma niespożywcza sieć handlowa Pepco – sklep nr 3 tysięczny otwarty został 1 grudnia w Berlinie. Kapitałowo nie jest to co prawda polska marka, ale w pewnym sensie jest to polska marka, bowiem tutaj mieści się jej siedziba (Poznań), a także najwięcej sklepów – ok. 1,2 tys. Wspomnieć warto, że jeden z pierwszych sklepów Pepco w 2004 roku otwarty został w Bydgoszczy.

Opublikowano w Magazyn

Francuska sieć E.Leclerc w komunikacie prasowym chwali się liberalizacją zasad korzystania z parkingu, który znajduje się sklepie przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie - Nowe udogodnienia czekają także na zmotoryzowanych klientów - zmieniły się bowiem zasady korzystania z parkingu. Czas bezpłatnego parkowania za szlabanem to całe 60 minut, bez względu na to czy kierowca jest klientem supermarketu, czy też okolicznych sklepów – informuje sieć handlowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: