Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 21 styczeń 2023

Od 2013 roku Bydgoszcz jest wskazywana jako element transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T, jako jeden z węzłów logistycznych. Bydgoszcz ma jednak status węzła sieci bazowej, tej która ma zostać wdrożona dopiero do 2050 roku. Potencjał nasz jest jednak na tyle duży, że podejmowane są działania, aby znalazła się w sieci bazowej (core network), głównym kręgosłupie transportowym Europy, który ma zostać wdrożony do 2030 roku. W środę Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego zajmie się petycją w tej sprawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem Ministerstwo Sportu zdecydowało o wsparciu kwotą 35 mln zł budowy nowej hali lekkoatletycznej, drugie 35 mln zł będzie musiała dołożyć Bydgoszcz i Województwo Kujawsko-Pomorskie. Na konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele środowiska sportowego podkreślali jak to będzie ważna inwestycja.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Jestem przekonany, że to jest nowy krok naszej współpracy – zapraszam do siebie, ja tutaj teraz przyjechałem, jestem przekonany razem dobro zrobimy – powiedział nam mer Lwowa Andrij Sadowy, który jest gościem drugiego dnia Campusu Academy organizowanego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskego w bydgoskich Młynach Rothera. Campus Academy to przede wszystkim polityczna debata międzypokoleniowa, ale też okazja do działań dyplomatycznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niestety w Inowrocławiu w ostatnim czasie dość często dochodzi do zabójstw – kolejnym czarnym dniem jest sobota 21 stycznia, tego dnia 52-latek zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że wcześniej zabił 10-letnią córkę. Następnie mężczyzna wyskoczył z okna.

Opublikowano w Inowrocław

Narodowe Centrum Nauki przyznało ponad milion złotych na badania nad terapią umożliwiającą wczesne rokowania i terapię pacjentów z kostniakomięsakiem, nowotworem złośliwym kości. Badanie będzie prowadzić Katedra Biochemii i Biologii Komórki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na czele z prof. Joanną Moraczewską oraz czescy naukowcy z Uniwersytetu Masaryka w Brnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu podpisana została z firmą Budimex umowa na budowę czwartego kręgu Opery Nova wraz z budową schowanego parkingu na około 300 samochodów – wykonawca od tego momentu ma 28 miesięcy na rozbudowę instytucji kultury, parking zgodnie z umową ma być gotowy za niecałe dwa lata (18 miesięcy). Wykonawca szacuje, że kubatura nowego obiektu przekroczy 37 tys. metrów sześciennych (nie licząc garażu).

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP