Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 13 październik 2023
sobota, 14 październik 2023 00:17

Rozpoczyna się cisza wyborcza

Po trwającej kilka tygodni kampanii wyborczej rozpoczyna się cisza wyborcza - od teraz nie wolno agitować oraz publikować treści, które w jakimkolwiek stopniu nawiazywałyby do wyborów, za wyjątkiem zachęcania do głosowania, bez wskazywania na konkretnego kandydata czy komitet. To w pewnym sensie też szansa na chwilę spokoju, bowiem w ostatnim czasie spotykaliśmy się z przekazem kampanijnym niemal na każdym kroku. Cisza wyborcza powinna się zakończyć w niedzielę o godzinie 21:00 (jeżeli z powodu nadzwyczajnych zdarzeń nie zosstanie wydłużona), czyli po zakończeniu głosowani.

Opublikowano w Regionalne

Kampania wyborcza skończy się za 4 godziny – wówczas w ciszy wyborczej będziemy mogli odpocząć od politycznego przekazu i na spokojnie zastanowić przed wyborami. Ostatnim większym akcentem kampanii w okręgu bydgoskim był wspólny wiec formacji tworzących obóz tzw. opozycji demokratycznej na Starym Rynku w Bydgoszczy, zorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji.

Opublikowano w Bydgoszcz

 W poprzednich wyborach parlamentarnych w 2019 roku wzięło udział prawie 61,8 proc. uprawnionych. Tym razem odsetek głosujących może być jeszcze wyższy, o ile prowadzone w ostatnich tygodniach kampanie profrekwencyjne okażą się skuteczne. Dużą szansę na sukces, przez swój wydźwięk i skalę, mają kampanie kierowane do kobiet. – Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak szeroko zakrojoną kampanią profrekwencyjną, która jest bardzo wyraźnie skierowana do tych osób, które najrzadziej chodziły na wybory i głosowały, czyli kobiet – mówi psycholożka, prof. Dominika Maison z Uniwersytetu Warszawskiego, od lat zajmująca się badaniami społecznymi.

Opublikowano w Regionalne

Wirtualna Polska informuje dzisiaj, że za dwa ogłoszenia w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej – na całą stronę, które dotyczyły posłanki Ewy Kozaneckiej zapłaciła firma z branży odpadowej zarejestrowana w Inowrocławiu. Również dotarliśmy do tych faktur – wartość każdego zamówienia to 5 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Piątek to ostatni dzień kampanii wyborczej, ale co jest wyjątkowo dziwne, tego dnia w Bydgoszczy nie ma zbyt wielu konferencji prasowych, jakby medialnie komitety ją już zakończyły. Nowa Lewica przed targowiskiem na Placu Piastowskim mówiła o swojej propozycji na politykę senioralną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bogdanowicz czy Brejza? - to chyba najbardziej kluczowe pytanie jeżeli chodzi o wybory w naszym regionie. Faktycznie żaden z nich nie jest faworytem, choć niemal pewne jest, że walka o mandat senatora w okręgu inowrocławskim stoczy się właśnie pomiędzy tymi dwoma nazwiskami.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 13 październik 2023 08:52

Podsumowanie kampanii wyborczej

Przygotowaliśmy 5 minutowy klip, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia kończącej się dzisiaj kampanii wyborczej w okręgu bydgoskim.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 13 październik 2023 08:22

Bydgoszcz wygrywa pierwszą sprawę z Komunalnikiem

Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał prawomocny wyrok w sporze pomiędzy Bydgoszczą, a firmą Komunalnik, która kilka lat temu dała się poznać mieszkańcom Bydgoszczy ze złej strony, z tego powodu władze Bydgoszczy rozwiązały umowę przed czasem. Spór którym zajmował się sąd dotyczył nakładanych kar umownych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku ogłoszona została w poniedziałek ogromna, wielomilionowa skala dofinansowania na dalszą rozbudowę ośrodka biegowo-biathlonowego na Kubalonce. Na Kubalonce, na pograniczu gminy Istebna i miasta Wisła, powstanie w perspektywie najbliższych lat wielofunkcyjna i w pełni nowoczesna infrastruktura sportowa, która umożliwi w pełni komfortowe trenowanie biegów narciarskich oraz biathlonu. 

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30