Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 18 październik 2023

Największą bolączką w strefie płatnego parkowania wcale nie muszą być stawki, ale konieczność posiadania odliczonej kwoty w monetach, w dobie gdy dynamicznie polski rynek zdominowany został przez płatności elektroniczne. Zmienić ma to instalacja nowych parkometrów, na które Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej prowadzi postępowanie od czerwca. Mamy już drugą połowę października, ale wciąż jesteśmy bez konkretów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ciągu ostatnich dwóch dekad walka z paleniem papierosów okazała się mało efektywna, a liczba palaczy od lat zamiast spadać, stoi w miejscu. Przed listopadowym szczytem w Panamie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała propozycję zaostrzenia zapisów Ramowej konwencji o ograniczeniu użycia tytoniu. Nie ma w nich nic o walce z papierosami, są za to propozycje dotyczące promocji, reklamy i sponsoringu wyrobów tytoniowych. Zgodnie z nowymi wytycznymi jakiekolwiek wzmianki dotyczące palenia, nikotyny czy wyrobów tytoniowych, które pojawią się w przestrzeni publicznej, mogą podlegać karze, a nowe regulacje obejmą wszystkich – od Kowalskiego, przez platformy cyfrowe, media, po film, a nawet naukowców publikujących artykuły i raporty o skutkach palenia czy redukcji szkód z tym związanych.

Opublikowano w Magazyn
środa, 18 październik 2023 11:19

Dziękujemy czytelnikom za okres wyborczy

Wyniki wyborów zarówno w Polsce oraz w okręgu bydgoskim są Państwu dobrze znane – kończymy zatem okres wyborczy na Portalu Kujawskim. Będą się co prawda pojawiać jeszcze pewne analizy i oczywiście informacje o powyborczych już rozstrzygnięciach, zakończył się jednak dla nas dość szczególny publikacyjnie okres, w który weszliśmy trochę tak znienacka w drugiej połowie sierpnia.

Opublikowano w Regionalne

Wyniki wyborów są nam już dobrze znane – jeszcze w poniedziałek opublikowaliśmy analizę pokazującą jak głosowała Bydgoszcz. Żeby je jednak ustalić najpierw ktoś musiał pracować – w samych obwodowych komisjach na terenie Bydgoszczy było to około 1,8 tys., gdy doliczymy do tego obsługę techniczną, czy nawet specjalne zadania Straży Miejskiej w dniu wyborów to dojdziemy do 2 tysięcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29