Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 25 październik 2023

Na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radni byli niemal jednomyślni (PiS się wstrzymał od głosu) w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie spółki Tramwaj Fordon przez Miejskie Zakłady Komunikacyjnej. Stu procentowym właścicielem obu spółek jest Miasto Bydgoszcz, konsolidacja tych spółek ma ułatwić zarządzanie i zmniejszyć koszty, bowiem będzie potrzebny jeden zarząd zamiast dwóch. Sama uchwała Rady Miasta nie łączy z automatu spółek, daje jedynie zgodę prezydentowi Rafałowi Bruskiemu na sfinalizowanie tego zamiaru.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z dniem 15 października funkcję prezydenta Inowrocławia przestał pełnić Ryszard Brejza, z powodu wyboru do Senatu. Od dobrego tygodnia Inowrocław jest bez władzy wykonawczej, w tej sytuacji prawo zakłada, że tymczasowego komisarza do czasu wyborów samorządowych planowanych na okres marzec-kwiecień powinien mianować premier Mateusz Morawiecki. Z naszych informacji wynika, że wciąż nie wytypowano kandydata na komisarza.

Opublikowano w Inowrocław

Prawo i Sprawiedliwość uzyskało najwyższe poparcie w wyborach, ale nie ma posiada zdolności koalicyjnych dlatego utraci władzę. Opozycja zamierzająca zbudować rząd KO, Trzecia Droga i Nowa Lewica najprawdopodobniej przejmą władze, ale nie należy się spodziewać rewolucyjnych zmian w Polsce – co wynika przede wszystkim z tego, że jest to szeroki sojusz, w którym dla bardziej kontrowersyjnych rzeczy nie będzie po prostu większości.

Opublikowano w Regionalne
środa, 25 październik 2023 11:14

Kolejne prace rozbiórkowe po hucie ,,Irena”

Historia Huty Szkła Gospodarczego ,,Irena” w Inowrocławiu sięga 1924 roku, gdyby zakład istniał, to za rok świętowałby jubileusz 100-lecia istnienia. Wszystko wskazuje jednak, że do tego czasu nie pozostanie po nim już nic.

Opublikowano w Inowrocław

Kilka razy pisaliśmy o tym, że radny Zdzisław Tylicki, który nie ma problemów z samodzielnym poruszaniem się, parkuje pod ratuszem na miejscu oznaczonym symbolem osoby niepełnosprawnej, choć ratusz w odpowiedzi na interpelacje innego radnego stwierdził, że osoby niepełnosprawne co do zasady nie mają przywileju wjeżdżania pod ratusz. W tej zagmatwanej sytuacji wynika jedno jasne – taki przywilej przypada radnemu Nowej Lewicy Zdzisławowi Tylickiemu, który od osób niepełnosprawnych odróżnia się tym, że jest radnym wybranym z listy lewicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski przyznał, że Miejskie Zakłady Komunikacyjne mają problem z realizacją zleconych zadań przewozowych. Przyczyną są braki kadrowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jesteśmy ledwo po wyborach parlamentarnych, ale musimy pamiętać, że to dopiero początek kalendarza wyborczego, bo wiosną (najprawdopodobniej okolice marzec-kwiecień) odbędą się wybory samorządowe, a na początku czerwca czekają nas wybory do Parlamentu Europejskiego. Co zatem mówią wyniki wyborów parlamentarnych na kilka tygodni przed wyborami samorządowymi?

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29