Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 05 październik 2023

W wyborach samorządowych z 2018 roku Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 11 mandatów w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na dzisiaj klub ten liczy już 9 członków, a niewykluczone, że wkrótce za woltę wyborczą wyrzucony zostanie też radny Marek Hildebrandt wybrany z okręgu grudziądzkiego.

Opublikowano w Regionalne

Rewitalizacja płyty Starego Rynku nie przyniosła efektu końcowego takiego jak się wszyscy spodziewali, choć w ostatnim roku wyglądało to już znacznie lepiej po poprawkach gwarancyjnych wykonawcy. Błędy na etapie realizacji inwestycji wykazała Najwyższa Izba Kontroli. Radni Prawa i Sprawiedliwości wnieśli w maju do prokuratury, ta po przeanalizowaniu jej zdecydowała się ją umorzyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od środy 4 października obowiązki burmistrza Kcyni pełni Wojciech Niemczyk, którego na to stanowisko powołał Mateusz Morawiecki. Niemczyk związany jest z Janikowem, w 2015 roku z list Prawa i Sprawiedliwości bez sukcesu kandydował do Sejmu. Premier powołał osobę do pełnienia obowiązków burmistrza w związku ze śmiercią burmistrza Marka Szarugi pod koniec sierpnia.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W Bydgoszczy znany jest jako współtwórca sieci laboratoriów medycznych Vitalabo, jako lider listy Trzeciej Drogi zapowiedział, że nie będzie pobierał sejmowego uposażenia, bo chce jako sejmowy debiutant wnieść nową jakość do polityki. Mowa o Norbecie Pietrykowskim, który zaproponował przy okazji rozmowy z nami, iż warto aby tuż po wyborach nowi posłowie spotkali się i opracowali harmonogram działań dla Bydgoszczy i regionu w nowej kadencji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przedostatni czwartek kampanii wyborczej w Bydgoszczy gościł minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który wyraził nadzieję na szybką rozbudowę mostu w Fordonie o kolejny most, co pozwoli zwiększyć przepustowość przeprawy, a także zakomunikował, że budowa mostu w Solcu Kujawskim jest możliwa. W tym samym czasie szef bydgoskiej PO Michał Sztybel pytał o bydgoskie wątki w aferze wizowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ireneusz Stachowiak kandydujący z list Zjednoczonej Prawicy do Sejmu wyraził publicznie obawę, że zakłady Janikosody należące do Ciechu może czekać w niedługiej przyszłości likwidacja, powołuje się przy tym na sygnały od anonimowych pracowników. Stachowiak jednocześnie sugeruje, że związkowcy w kujawskich zakładach Ciech-u są bierni.

Opublikowano w Inowrocław

Znajdujemy się w szczególnym momencie jeżeli chodzi o rozwój sztucznej inteligencji, nie jest to może jednak w Polsce tak popularny dzisiaj temat jak przyszłotygodniowe wybory, ale będzie decydował on naszym życiu w bardzo dużej perspektywie. W internecie dostrzegamy jej dynamiczny rozwój, Unia Europejska zrobiła już pierwsze kroki w celu opracowania pierwszych na świecie regulacji prawnych dotyczących jej funkcjonowania, natomiast coraz częściej mają miejsce debaty jak wpłynie ona chociażby na rynek pracy, gdzie tworzą się pierwsze obawy.

Opublikowano w Regionalne

Enea Operator przyłączyła w Bydgoszczy do sieci niskiego napięcia przemysłowy magazyn energii. Jego głównym zadaniem jest stabilizacja parametrów sieci energetycznej na obszarze z dużą liczbą odnawialnych źródeł energii. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach międzynarodowego projektu eNeuron i wykonane przez Konsorcjum dwóch polskich spółek Apator i NRG Project.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29