Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 07 październik 2023
sobota, 07 październik 2023 17:20

Lokomotywa wodorwa PESA w akcji na Helu

Lokomotywa wodorowa PESA po raz kolejny okazała się jedną z głównych atrakcji, a być może nawet najważniejszą, gdańśki targów Trako, które odbyly się we wrześniu. Sporą atrakcją był przejazd lokomotoywą wodorową na Hel, gdzie linia kolejowa nie ma sieci trakcyjnej. Zapraszamy do obejrzenia materiału z prrzejazdu lokomotywą SM42 Hydrogen.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jest to pytanie kluczowe dla wyborów, jednocześnie pozwala zrozumieć mechanizmy jakie rządzą dzisiejszą polityką w Polsce. Nie ma jednak na nie jednej odpowiedzi, bowiem sztuka prowadzenia kampanii w spolaryzowanym społeczeństwie, czyli takim w którym emocje przy głosowaniu odgrywają kluczową rolę – opiera się właśnie na zbudowaniu przekonującej narracji dla wyborców, która przyniesie im odpowiedź na to pytanie. W oparciu o kampanię w naszym regionie, spróbuje przytoczyć narracje jakie budują komitety, pozwolę sobie też przytoczyć od czym są to wybory dla Portalu Kujawskiego, w ramach już narracji pobocznej.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 07 październik 2023 13:28

Przedwyborczy cud w Inowrocławiu

Pierwsze dwie edycje rządowego programu Polski Ład dla samorządów dla Inowrocławia nie były zbyt obfite – o czym sporo mówili inowrocławscy samorządowcy z prezydentem na czele, ale również ewidentnie to było widać, gdy przeliczono środki na mieszkańca. W trzeciej edycji – którą ogłoszono w sobotę 7 października Inowrocław otrzymał prawie 30 mln zł na ulicę Magazynową – jest to jedna z najwyższych kwot w tej edycji, stąd też jak się podliczy trzy edycję to współczynnik na mieszkańca dla Inowrocławia znacznie się poprawi.

Opublikowano w Inowrocław

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych protestuje przeciw kolejnej próbie ograniczenia debaty publicznej  na poziomie lokalnym. Używając narzędzi sądowych, prawników, w trybie przyspieszonym, partia Prawo i Sprawiedliwość chce ukarać dziennikarza za wyrażenie opinii. Pełnomocnictwo podpisał Jarosław Kaczyński.

Opublikowano w Regionalne

W sobotę na stronach rządowych ukazało się podsumowanie naboru w ramach kolejnej edycji funduszu inwestycyjnego dla samorządów nazywanego Polskim Ładem. Pierwszy raz się zdarzyło, aby Bydgoszcz dofinansowanie na wszystkie składane projekty – mowa o kwocie 40 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prace związane z rewitalizacją Placu Kościeleckich są już po kilku tygodniach, w tym czasie pomiędzy Placem a kościołem jezuickim powstały zbiorniki podziemne w ramach projektu rozbudowy kanalizacji deszczowej. Na samym placu widzimy już natomiast nową centralną ścieżkę, która będzie przecinać dwie połowy Placu Kościeleckich, a także ścieżki do niej prostopadłe, które pozwolą przemieszczać się pomiędzy peronami autobusowymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29