Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 07 grudzień 2023

O cenach energii elektrycznej dla samorządów jest medialnie, gdy samorządowcy wyrażają niezadowolenie wzrostami jej cen, co wydaje się zrozumiałe. W 2024 roku Bydgoszcz i inne samorządy z Bydgoskiej Grupy Zakupowej powinni zapłacić mniej niż w roku bieżącym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Święta to czas wzmożonej konsumpcji i zakupów, a w efekcie kosze na śmieci zapełniają się tonami odpadów – od opakowań po detergentach wykorzystanych podczas przedświątecznych porządków, przez papiery, wstążki czy tasiemki do pakowania prezentów, pudełka po słodkościach, aż po niebezpieczne odpady po środkach pirotechnicznych kupionych na sylwestrową noc. – W okresie okołoświątecznym generujemy nawet 25 proc. więcej odpadów więcej niż zwykle – mówi Magdalena Dziczek, twórczyni aplikacji Sorteusz. To narzędzie, które podpowiada użytkownikom, jak odpowiednio posegregować śmieci. Dla wielu Polaków wciąż jest to poważne wyzwanie, przez co większość odpadów trafia do spalenia lub na wysypiska zamiast do recyklingu.

Opublikowano w Regionalne

Od kilku tygodni trwa przebudowa Placu Kościeleckich, który ma zyskać nową estetykę opartą na historycznym wzorcu. Zima z temperaturami bliskimi zeru to okres, gdy na placach budowy dzieje się znacznie mniej, ale Plac Kościelekich z gołymi gałęziami prezentuje się wręcz epicko.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszłą środę Rada Miasta Bydgoszczy planuje uchwalić budżet miasta na 2024 rok. Projekt zaprezentowany przez prezydenta Rafała Bruskiego zakłada blisko 0,5 mld zł na inwestycję - największe planowane wydatki to m,in. budowa nowej zajezdni tramwajowej na ponad 50 mln zł, modernizacja torowisk tramwajowych w związku z budową torowiska na Moście Kazimiera Wielkiego na 21,6 mln zł, na modernizację dróg lokalnych przy udziale rządowych środków przewidziano 22,8 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec 1980 roku rozpoczęła się budowa Nowego Fordonu, planowano ją na 150 tys. mieszkańców, władze PRL miały ambicje, aby była to największa dzielnica w Polsce ludowej. Pierwsze rodziny wprowadziły się w 1982 roku, czyli ponad 30 lat temu. Z tej okazji niedawno została wydana okolicznościowa publikacja ,,Jak powstał Nowy Fordon” autorstwa Błażeja Bembnisty, która jest dostępna również on-line.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30