Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 04 sierpień 2023

Jesienią ubiegłego roku we wsi Pień pod Bydgoszczą (gmina Dąbrowa Chełmińska) archeolodzy odnaleźli grób, gdzie szyję pochowanej dociskał metalowy sierp, według starych wierzeń miało to zapobiec powstaniu wampira do żywych. Pochówku dokonano w XVII wieku, co pokazuje jak długo ludzie wierzyli w zabobony. Tamto odkrycie spotkało się ze światową sławą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szacuje się, że połowa Polaków przynajmniej kilka dni w roku doświadcza problemów z zaśnięciem, Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, iż co trzecia dorosła osoba na świecie ma problemy z bezsennością. W szukaniu metod leczenia bezsenności służyć będzie otwarte kilka tygodni temu Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. O przyczynach występowania tych zaburzeń mówi pracownik Centrum zajmujący się badaniem snu dr Tadeusz Pracki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Święto Wojska Polskiego, które przypadnie 15 sierpnia w Warszawie odbędzie się wielka defilada wojskowa, wojewodowie informują, że z tego powodu spodziewać można się wzmożonego ruchu pojazdów wojskowych, a także aktywności śmigłowców i samolotów. Główne natężenie tych ruchów przewidziane jest na najbliższy weekend – od dzisiaj 4 sierpnia do niedzieli 6 sierpnia.

Opublikowano w Regionalne

Osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności zgodnie z uchwałą Rady Miasta mogą parkować bezpłatnie na terenie strefy płatnego parkowania – wcześniej muszą uzyskać jednak z ZDMiKP identyfikator osoby niepełnosprawnej. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich, nie ujęcie tym zwolnieniem osób z niepełnosprawnościami chociażby w stopniu umiarkowanym może prowadzić do dyskryminacji i naruszenia artykułu 32 Konstytucji RP.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29