Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 06 wrzesień 2023

Gdy jesienią 2010 roku oddawano do użytku zrewitalizowaną Wyspę Młyńską prezydent Konstanty Dombrowicz wydał zarządzenie (z dnia 29 września 2010 roku) w sprawie zakazu wstępu psów na Wyspę Młyńską. Zarządzenie straszyło właścicieli psów grzywną. Ta decyzja została odebrana jako kontrowersyjna, w rezultacie pod koniec października Rada Miasta uchwaliła utratę mocy przez zarządzenie ówczesnego prezydenta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Catering dietetyczny to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim troska o własne zdrowie. Warto wspomnieć także o tym, że dieta pudełkowa odgrywa niezwykle istotną rolę w promowaniu zrównoważonego stylu życia, który pozytywnie oddziałuje na środowisko naturalne. W jaki sposób? Odpowiadamy.

Opublikowano w Polecane

Do użytku nowy kampus Akademii Muzycznej ma zostać oddany do użytku w 2026 roku – obiekt liczyć będzie 600 pomieszczeń, w tym dużą salę koncertową. Do ukończenia inwestycji zatem jeszcze sporo czasu, jednak budynek robi już dzisiaj wrażenie, w szczególności jak jedzie się ulicą Kamienną. Postanowiliśmy przyjrzeć się realizacji nieco bliżej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, iż spółka marszałkowska Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju zaczęła wydawać portal i gazetę, które próbują udawać niezależne media, choć z uwagi na strukturę podległościową nimi nie są. Poprosiliśmy lokalnych polityków o komentarze, a także wydawcę Tygodnika Podhalańskiego, bowiem wieść o kolejnym medium samorządowym obeszła Polskę.

Opublikowano w Regionalne

Od kilku dni kandydatem do Senatu jest prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, jeżeli wygra on wybory w okręg inowrocławskim, to po prawie 21 latach rządzenia Inowrocławiem, przestanie być jego prezydentem. Zapytaliśmy Brejzę, czy nie jest mu żal z powodu takiej możliwości.

Opublikowano w Inowrocław

W 2022 roku Bydgoszczy otrzymała z Polskiego Ładu 30 mln zł dofinansowania na rewitalizację kolejnego odcinka bulwarów nad Brdą oraz znajdującej się w ścisłym centrum Wyspy Świętej Barbary, wciąż nie wybrano jednak wykonawcy dla tego zadania, bowiem w poprzednich dwóch przetargach oferty dość znacząco przewyższały budżet.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czy w nowym parlamencie powstanie ponadpartyjny klub na rzecz klimatu, czyli posłowie popierający rozwiązania prawne zwiększające ochronę zielenie, a jednocześnie sprzyjające szybkiemu wdrożeniu przez Polskę celów klimatycznych? Tego dowiemy się dopiero po wyborach, ale już dzisiaj Akcja Demokracja i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny pytają o te sprawy kandydatów.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 06 wrzesień 2023 12:27

Antyszczepionkowcy w regionie rosną w siłę

Publicznie może aktywność środowisk sprzeciwiających się obowiązkowym szczepieniom jakby zmalała, statystyki pokazują jednak, że problem uchylania się przed szczepieniami z roku na rok wzrasta. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny na ubiegłotygodniowej sesji Sejmiku Województwa przestrzegł, że w perspektywie kilku lat grozi nam powrót epidemii chorób, które udało się dzięki szczepieniom wyeliminować.

Opublikowano w Regionalne

Można powiedzieć, że w ostatnich tygodniach prom w Solcu Kujawskim częściej nie pływał niż pływał. Jednostka przestaje całkowicie kursować, gdy poziom Wisły spadnie poniżej 170 centymetrów, warunki dla przewożenia samochodów występują natomiast powyżej 190 centymetrów. Jak się jednak okazuje, problem z niskimi poziomami Wisły to nie tylko zjawisko tegoroczne. Prześledziliśmy okres od 2017 do 2022 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31