Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 09 maj 2024

Wojna na Ukrainie wciąż trwa choć w Polsce mówimy już o niej mniej, bo temat trochę nam spowszedniał, nadal Ukraińcy chcąc bronić się przed Rosją potrzebują pomocy, a tej z uwagi na spowszednienie tematu jest już mniej. W ostatnim czasie bydgoski Szpital Miejski należący do Miasta Bydgoszczy (który wkrótce przejmie Politechnika Bydgoska) przekazał Ukraińcom samochód dostawczy oraz artykuły medyczne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zawarta w powiecie inowrocławskim koalicja KO – PiS obiła się echem w mediach ogólnopolskich, choć struktury PO powiatu inowrocławskiego nie zgadzają się na utożsamianie tej koalicji z KO, bardzo prawdopodobne jest też, że uczestnicy tej koalicji z ramienia PO wkrótce zostaną wyrzuceni z partii, choć zapewne nadal będą rządzić powiatem, a KO w tej sytuacji pozostałaby zaledwie jedna radna.

Opublikowano w Inowrocław

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego skierował do nas sprostowanie do artykułu pt. „Dlaczego na majówkę nie możemy pojechać pociągiem do Pragi?", którego treść publikujemy poniżej. W naszej opinii  po lekturze naszego tekstu oraz poniższego sprostowania każdy czytelni może wyrobić sobie zdanie, zatem nie będziemy do treści się odnosić.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek Sejmik Województwa kontynuuje przerwaną sesję z poniedziałku – sama przerwa spowodowana została dość dziwnymi okolicznościami, gdyż politycy w Warszawie chcieli ingerować w proces wyboru członków Zarządu Województwa. Przed wznowieniem sesji pojawiło się kluczowe pytanie – czy politycy Nowej Lewicy w Warszawie wymuszą wprowadzenie do Zarządu Województwa swojego przedstawiciela?

Opublikowano w Regionalne

30 kwietnia w Starym Muzeum Powozów w Lizbonie odbył się uroczysty koncert zorganizowany przez polską ambasadę w Lizbonie z okazji przypadających w kolejnych dniach polskich świąt narodowych. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie korpusów dyplomatycznych, przedstawiciele portugalskiego biznesu, ludzie kultury oraz Portugalczycy, których interesuje polska kultura.

Opublikowano w Bydgoszcz

Irlandzkie linie lotnicze RyanAir z początkiem kwietnia zawiesiły loty z Bydgoszczy do Dublina, oficjalnego powodu nie podano, w lokalnych mediach pojawiła się teoria, że może mieć to związek z przetargiem na usługi promocyjne, ale jest ona łatwa do obalenia. RyanAir kilka dni temu wpisał ponownie loty na trasie Bydgoszcz – Dublin do systemu rezerwacyjnego, ale dopiero od sezonu zimowego, czyli przełomu października i grudnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Mamy mocno odmłodzony klub i na pewno nie będziemy łatwą opozycja – przyznaje radny Paweł Bokiej, szef Bydgoskiej Prawicy. Zupełnie inaczej wygląda klub KO-Nowej Lewicy, gdzie jest sporo emerytów, a tak się stało, bo najlepsze miejsca na listach przypadły właśnie im, z tego powodu młodsi działacze do dzisiaj są rozgoryczeni, do tego wiele osób ma żal do prezydenta Rafała Bruskiego, że ten wpuścił na listy Nową Lewicę – Przehandlował on niewystawianie przez Nową Lewicę kandydata na prezydenta, teraz jednak Lewica stawia warunki, a Koalicja ma najsłabszą pozycję od dekady – mówi nam anonimowo jeden z działaczy. Żal wynika z tego, że Lewica zdobyła tyle mandatów kosztem działaczy KO, a gdyby sama wystawiła listę, to zapewne nie byłoby jej wogóle w Radzie Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30