Jesteś tutaj: HomeSamorządowcyAktywni obywatele zabierają głos na forum rady

Aktywni obywatele zabierają głos na forum rady

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Samorząd niedziela, 25 listopad 2012 15:39

Nową tradycją bydgoskiego samorządu jest umożliwianie wystąpień obywatelskich na forum Rady Miasta mieszkańcom i zaangażowanym sprawy społeczne mieszkańcom.

Ten pomysł zrodził się z inicjatywy przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Romana Jasiakiewicza. Zainteresowane organizacje mogą zgłaszać przed zwołaniem posiedzenia chęć zabrania głosu. Wystąpienia obywatelskie w porządku obrad lokowane są jako jeden z pierwszych punktów. Czas takiego wystąpienia to około 15 minut.

 

Jako pierwsze głos zabrało w kwietniu 2011 roku Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska, które przedstawiło swoją koncepcję polityki metropolitarnej. Ta merytoryczna prezentacja pogłębiła wiedzę części radnych na temat planów utworzenia w Polsce metropolii.

Głos na forum Rady Miasta Bydgoszczy zabrał także między innymi komitet dążący do odbudowy zburzonej w czasie II wojny światowej pierzei Starego Rynku oraz organizacje artystyczne i muzyczne.

 

W najbliższą środę grupa obywateli przedstawi wystąpienie dotyczące akwenu wodnego Smukała – Tryszczyn.

 

Ta praktyka bydgoskiego poprawia relacje pomiędzy samorządowcami i organizacjami społecznymi. Tym drugim daje także szansę na zaistnienie z ich projektem w opinii publicznej oraz jest w pewnym stopniu motywacją do dalszego działania.

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

Dyskuskusje