Jesteś tutaj: HomeSportCuiavia wraca do IV ligi

Cuiavia wraca do IV ligi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 09 sierpień 2021 13:32

 

Ostatecznie Inowrocław będzie miał w najbliższym sezonie drużynę piłkarską w IV lidze. W poprzedni sezonie pomimo woli walki pilkarze Cuiavii Inowrocław spadli do V ligi. Niespodziewaene wycofanie się tuż przed rozpoczęciem rozgrywek przez Legię Chełmża pozwoliło Cuiavii powrócić klasę wyżej.

 

Cuaiavia będąca najwyżej występującym zespołem piłkarskim z Inowrocławia przejmie harmonogram dla Legii Chełmża. W I kolejce Cuiavia zagra na wyjeździe z Chełminianką Chełmno. I kolejka IV ligi już za nami, stąd też ten mecz przeniesiono na inny termin.

 

W I kolejce wygrywały zespoły, które poprzedni sezon zakończyły w górze tabeli – Lider Włocławek pokonał 3:1 Orlęta Aleksandrów Kujawski, Sportis Łochowo 2:0 Start Pruszcz, Chemik Bydgoszcz 2:1 Noteciankę Pakość, natomiast Włocłavia Włocławek wygrała na wyjeździe 0:1z Lechem Rypin. Dobrze ten sezon zaczęła też Wda Świecie wygrywają 4:1 ze Spartą Brodnica.

 

W III lidze z kujawsko-pomorskiego wygrywały Olimpia Grudziądz 1:0 z Kluczevią Stargard i Elana Toruń na wyjeździe 0:1 z Bałtykiem Koszalin. Swoje mecze inauguracyjne przegrał Zawisza Bydgoszcz i Unia Janikowo.

 

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?