Jesteś tutaj: HomeSportUczelnie wyższe z całej Europy w Brydujściu będą walczyć o tytuły mistrzowskie. Spore ambicje mają jednak gospodarze

Uczelnie wyższe z całej Europy w Brydujściu będą walczyć o tytuły mistrzowskie. Spore ambicje mają jednak gospodarze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Sport czwartek, 07 wrzesień 2023 12:27
Uczelnie wyższe z całej Europy w Brydujściu będą walczyć o tytuły mistrzowskie. Spore ambicje mają jednak gospodarze Fot: AZS

Ponad 500 wioślarzy reprezentujących uczelnie z całej Europy przyjechało do Bydgoszczy na Akademickie Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. Zmagania na torze w Brdyujściu rozpoczną się w piątek, ale już w czwartek organizatorzy zapraszają mieszkańców na Wyspę Młyńska na ceremonię otwarcia, która rozpocznie się o godzinie 17. Po prezentacji uczestników Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przygotował koncert.

Międzynarodowe regaty studentów na Brdzie powoli stają się tradycją. Przed rokiem Bydgoszcz była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Świata w sprincie kajakowym, a ponadto, tor na Brdyujściu od wielu lat gości wioślarzy z krajowych uczelni w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Polskę reprezentować będzie 11 uczelni wyższych, spore ambicje mają jednak gospodarze czyli Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, który przed rokiem z tureckiego Stambulu przywiózł trzy złote medale. Swoich reprezentantów wystawi też Wyższa Szkoła Gospodarki oraz Politechnika Bydgoska.

 

– Nadchodzące Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie są dla nas dużym logistycznym wyzwaniem, a na pewno dużo większym niż zeszłoroczne AMŚ, gdzie gościliśmy około 180 kajakarzy. Tym razem, wliczając członków sztabów szkoleniowych i osoby towarzyszące, pojawi się u nas ponad 500 uczestników z 82 europejskich uczelni. Przez lata organizacji wydarzeń różnego formatu wypracowaliśmy z zespołem model współpracy. Każdy wie, za co odpowiada, dlatego łatwiej jest nam dopilnować wszystkich szczegółów. Możemy też liczyć na wsparcie ze strony około 60 wolontariuszy, którzy będą w gotowości do pomocy zawodnikom i trenerom – opowiada Katarzyna Domańska, przewodnicząca komitetu organizacyjnego AME 2023 w wioślarstwie.

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica