Jesteś tutaj: HomeSportZakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

Napisane przez  MojaKruszwica.pl Opublikowano w Sport poniedziałek, 03 czerwiec 2024 09:59
Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała Fot: Przemysław Bohonos

Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Obie polskie czwórki podwójne znakomicie spisały się już w sobotę, wygrywając przedbiegi i awansując od razu do finału A. W niedzielnej walce o medale juniorzy po emocjonującym finiszu minimalnie wyprzedzili Szwajcarów i sięgnęli po srebro. Triumfowali Włosi.

Juniorki także musiały uznać wyższość osady z Italii, która prowadziła od startu do mety. Polki przez cały dystans płynęły niemal równo z Czeszkami i minimalną przewagę uzyskały dopiero na ostatnich 500 metrach, sięgając po wicemistrzostwo Europy.

W finałach A wystąpiły także polskie dwójki. Kamil Chabowski i Adam Zieliński (JM2-) zajęli szóste miejsce, Julia Graczkowska i Hanna Stalkowska (JW2-) uplasowały się o jedną pozycję wyżej. W jedynkach Dominik Syposz w niedzielę najpierw wygrał półfinał, a później w finale A przypłynął piąty. W dwójkach podwójnych Filip Maćkowiak i Wiktor Sobieszek (JM2x) w półfinale zajęli czwarte miejsce. W finale B byli najlepsi, wyprzedzając osadę węgierską i hiszpańską. Laura Gosztyla i Joanna Bajerska (JW2x) półfinał ukończyły na szóstej pozycji i na takiej samej lokacie przypłynęły w finale B.

W JM4+ w finale F I miejsce zajęła załoga Rumunii w składzie Alexandru-Mihai Ilie, Daniel Vasile Chitic, Avudl Costel Chirtic, Aurelian Marian Vargau, Stefania-Jakri Baicus pod opieką trenera Malis Cristiana. Zespół rumuński pokonał Włochy, które znalazły się na drugim miejsce oraz Turcję i Serbię (kolejno trzecie i czwarte miejsce) na mecie.