Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 29 listopad 2013

W czasie środowych obrad Rady Miasta Bydgoszczy radni dyskutowali o wydarzeniach na meczu Zawisza – Widzew Łódź w ubiegłym tygodniu, gdzie doszło do incydentów z zakłócaniem porządku publicznego. Wypowiedziało się wielu radnych, ale żaden z nich w mojej opinii nie zauważył głównej przyczyny problemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich dniach o Zawiszy Bydgoszcz mówiło się dużo, niestety głównie z powodów pozasportowych. W piątek w Szczecinie miejscowa Pogoń zmierzyła się z bydgoskim zespołem. Mecz był wyrównany i zakończył się podziałem punktów.

Opublikowano w Sport
piątek, 29 listopad 2013 19:52

Herb z różą od świętego Wojciecha

W 1972 roku znaczenie urzędowe stracił herb Fordonu (miasto włączono do Bydgoszczy)  przedstawiający białą różę. Jak głoszą legendy nawiązuje on do legendy o świętym Wojciechu, który w drodze na ewangelizowanie Prusów zatrzymał się w Wyszogrodzie, czyli w pierwszej osadzie z prawdziwego zdarzenia na terenie dzisiejszego Fordonu.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 29 listopad 2013 18:47

Jakich pracowników poszukują pracodawcy?

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu przeprowadził wśród przedsiębiorców ankietę, w której przedstawili swoje oczekiwania wobec przyszłych pracowników. Okazuje się, że znacznie większe znaczenie dla nich ma staranność wykonywanej pracy od wykształcenia wyższego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec października bez pracy było ponad 2 mln 76 tys. Polaków. Z tego, aż 143 tys. stanowili mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. W ciągu miesiąca bezrobocie w naszym województwie spadło o 435 osoby, są jednak powiaty, gdzie notowane były wzrosty.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 29 listopad 2013 16:49

Co dalej z Zawiszą?

To pytanie coraz częściej pojawia się w debacie publicznej. Sobotni mecz z Widzewem Łódź mocno oziębiły relacje pomiędzy właścicielem klubu a kibicami. Do mediów zaczęły przenikać informację, że Radosław Osuch zastanawia się nad wycofaniem z klubu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nowa wicepremier Elżbieta Bieńkowska stała się w ostatnim czasie popularna wśród publicystów. Dziennikarze interesują się tym ile ma dzieci oraz zachwycają kompetencjami. Prawie wszyscy są zgodni w tym, że jej zadaniem jest ocieplenie niezbyt dobrego wizerunku rządu Donalda Tuska w społeczeństwie. Jaki będzie tego efekt w kraju pokaże czas, w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego raczej ta osoba jednak dodatkowych punktów rządowi nie przyniesie.

Opublikowano w Regionalne

Miasto Inowrocław się wyludnia, a wielu młodych uważa je za mało atrakcyjne i niedające perspektyw na życie. Chcemy poszukać przyczyn tego stanu rzeczy, stąd też rozpoczynamy inicjatywę: Inowrocław – miastem dla młodych.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Styczeń 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31