Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 02 styczeń 2015

Tradycyjnie eucharystię w intencji duszy Romana Dmowskiego w tradycyjnym rycie rzymskim odprawił ks. prałat Roman Kneblewski. W swojej krótkiej homilii wyjaśniał, że nie należy odbierać pojęcia nacjonalizmu negatywnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nowy wójt gminy Sadki w powiecie nakielskim Dariusz Gryniewicz zarobi miesięcznie o 1.480 zł mniej niż jego poprzednik Zygmunt Gliszczyński, którego pokonał w II turze. Przed Nowym Rokiem wynagrodzenie wójta ustaliła Rada Gminy.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Z raportu Banku Światowego wynika, że Polacy powinni zacząć oszczędzać dodatkowo na swoje emerytury, w przeciwnym wypadku będą mogli mieć problem, aby utrzymać się na starość, gdyż obecny system emerytalny tego nie będzie wstanie zagwarantować.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 02 styczeń 2015 17:11

Obywatelska Rada Kultury nietransparentna

Bydgoska Obywatelska Rada Kultury prezentowana jest jako wielki sukces i wzór do naśladowania przez inne miasta. To ciało doradcze ma w głównej mierze ustalać drogę rozwoju bydgoskiej kultury, a także uczestniczy przy podziale miejskich pieniędzy na tę dziedzinę życia Bydgoszczy. Problem jednak w tym, że w internecie nie możemy znaleźć nawet jej statutu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W związku z sygnałami kierowanymi przez mieszkańców Inowrocławia poseł Krzysztof Brejza zwrócił się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o zainteresowanie stanem przejazdu kolejowego przy ul. Poznańskiej, nieopodal Zakładów Sodowych.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 02 styczeń 2015 13:44

Rok Kanału Bydgoskiego sukcesem nie był

Za kilka dni ma się odbyć oficjalne podsumowanie roku Kanału Bydgoskiego i zapewne radni wraz z komitetem organizacyjnym nie będą mogli wyjść z zachwytów ze swoich inicjatyw. W mojej opinii, że nie był to do końca sukces świadczy chociażby listopadowy numer magazynu historycznego ,,Mówią Wieki”, gdzie prowadzona jest propaganda, jakoby kanał powstał po to, aby zniszczyć Toruń. Wynika z tego, że nawet nie zadbaliśmy w tym roku o szerszą edukację historyczną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Urząd Marszałkowski zamierza z wykorzystaniem środków unijnych utworzyć w największych miastach województwa kujawsko-pomorskiego trzy inkubatory przedsiębiorczości za łączną wartość powyżej 27 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30