Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 30 styczeń 2015

To się w głowie nie mieści! - to tytuł komentarza Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy do wystąpienia prorektora ds. Collegium Medicum na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, który poinformował o patowej sytuacji, która uniemożliwia powstanie nowych wydziałów uczelni medycznej przy ulicy Dworcowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeżeli w najbliższym czasie polski rząd nie ratyfikuje konwencji antyprzemocowej, to w kraju zawisną bilbordy ze zdjęciem pobitej premier Ewy Kopacz – zagroził na konferencji w Bydgoszczy Janusz Palikot, który ubiega się o fotel prezydenta RP.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim tygodniu kwestia drogi ekspresowej S-10 dominowała na Portalu Kujawskim. W skali kraju w konsultacjach społecznych wpłynęło ponad 20 tys. wniosków. W piątek w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca konsultacje.

Opublikowano w Regionalne

W środę uroczyste ślubowanie złożyli nowi radni Mateusz Zwolak i Jakub Mendry. Patrząc na średnią wieku bydgoskiego samorządu to zaliczają się oni do przedstawicieli najmłodszego pokolenia, gdyż nie ukończyli jeszcze 30-tego roku życia.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 30 styczeń 2015 11:51

Radni opozycji samorządowych ferii nie chcą

W poniedziałek przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasz Marcinkowski poinformował, że w lutym nie planuje posiedzenia inowrocławskiego samorządu. Ten plan popsuć mogą jednak radni opozycji, którzy rozważają wystąpienie o zwołanie nadzwyczajnej sesji.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 30 styczeń 2015 11:26

Kontrowersyjna mapa w ratuszu

Na korytarzu w południowym skrzydle Urzędu Miasta znajduje się mapa planów inwestycyjnych przygotowana przez Urząd Marszałkowski. Kontrowersje budzić może na niej ulokowanie portu rzecznego w Solcu Kujawskim, choć i takie ambicje ma Bydgoszcz. I choć formalnie nie ustalono lokalizacji portu, to ta mapa takie umiejscowienie już wskazuje poza granicami Bydgoszczy. Dziwić może zatem, że taka mapa wisi w bydgoskim ratuszu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W odpowiedzi na wniosek 12-tu radnych Prawa i Sprawiedliwości przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniew Sobociński na środę 4 lutego zwołał nadzwyczajną sesję poświęconą przyszłości Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 30 styczeń 2015 10:58

Irena Sendlerowa patronką SP nr 58

Przyczyniając się do oczekiwań społeczności Szkoły Podstawowej nr 58 przy ulicy Gdańskiej – Rada Miasta Bydgoszczy w środę przyjęła uchwałę o ustanowieniu patronką tej placówki Ireny Sendlerowej, która za ratowanie Żydów przed holocaustem została uhonorowana odznaką: Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30