Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 styczeń 2023

W poniedziałek na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz I na Jachcicach miało miejsce symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję, która ma być pierwszym krokiem w odejściu bydgoskich elektrociepłowni od węgla. Paliwo gazowe, które co prawda nie jest uznawane za w pełni ekologiczne, Komisja Europejska traktuje jako paliwo przejściowe w ramach realizacji zielonej transformacji. Inwestycja ma się zakończyć do połowy bieżącego roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rok 2023 jeżeli chodzi o środki europejskie jest szczególny, bowiem do jego końca musimy wydatkować środki z kończącej się wieloletniej perspektywy finansowej UE 2014-2020 (z realnym rozliczeniem do końca 2023 roku). Kujawsko-pomorskie ma jeszcze sporo niewydatkowanej alokacji zatem będą to intensywne wydatki. Z drugiej strony w praktyce rozpocznie się wydatkowanie środków z nowej perspektywy 2021-2027 (z realnym rozliczeniem do końca 2030 roku). W tej publikacji postaramy się wyjaśnić najważniejsze kwestie.

Opublikowano w Regionalne

Decyzją Rady Powiatu rok 2023 będzie tematycznie poświęcony w powiecie inowrocławskim postaci gen. Władysława Sikorskiego - jeszcze przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości tworzył w Galicji polskie siły zbrojne, później był oficerem w wojnie polsko-bolszewickiej; w wolnej Polsce był przez kilka miesięcy premierem i ministrem spraw zagranicznych; podczas II wojny światowej przez prawie 4 lata był premierem polskiego rządu na uchodźstwie. Generał Sikorski zginął w katastrofie lotniczej na Gibraltarze, która do dzisiaj budzi emocje.

Opublikowano w Inowrocław

W 2021 roku formalnie zakończyła się procedura likwidacyjna Zachemu – mówimy o postępowaniu upadłościowym prowadzonym przez syndyka. Prawnie Zachem zniknął z KRS, z tego też powodu Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w grudniu uznała, że postępowanie szkodowe trzeba umorzyć, bo formalnie sprawca szkody nie istnieje. Takim kierunkiem działania zbulwersowany jest Rzecznik Praw Obywatelskich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pomysł budowy nowej kali na kompleksie Zawiszy pojawił się po sukcesach bydgoskich lekkoatletów na arenie międzynarodowej w zawodach halowych. Były dobre wyniki, ale w Bydgoszczy brakowało infrastruktury do trenowania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem słyszeliśmy, że ratusz nie wyklucza nawet całkowitego sprywatyzowani przewozów autobusów w Bydgoszczy, bo prywatni przewoźnicy są tańsi od MZK – a jak są tańsi to dlaczego budżet miasta ma dopłacać więcej. Co istotniejsze – jak podkreślał prezydent Bruski, pomimo bycia tańszymi te firmy generują zysk, a nie stratę jak MZK. Wynikać ma to przede wszystkim z lepszej organizacji pracy. Jak się przyjrzy jednak kulisom wydawania ,,Bydgoszcz Informuje” to zobaczymy elementy, na które prywatne media sobie już nie mogą pozwolić z powodów ekonomicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP