Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 24 styczeń 2023

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z konsorcjum firm Rubau Polska oraz Poltores umowę na budowę odcinka drogi ekspresowej S-10 pomiędzy węzłem Toruń Południe (autostrada A1) i węzłem Toruń Zachód. Jest to ostatnia umowa pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem warta 340 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 29 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. O tym jak wygląda finał specjalnie nie trzeba pisać, bowiem przyzwyczailiśmy się przez ostatnie lata do tego, że jedna niedziela stycznia jest wyjątkowa. Powszechnym widokiem będą ogromne ilości wolontariuszy zbierający do puszek, którzy robią to, bo chcą poprzez swój udział pomagać, do tego dochodzą budujące specjalny klimat dnia koncerty, światełko do nieba o godzinie 20, a także liczne aukcje, dzięki którym z roku na rok orkiestra bije kolejne rekordy.

Opublikowano w Regionalne

Sporym rozczarowaniem dla Ukraińców jest brak zgody Niemiec na przekazanie czołgów Leopard, co prawda większość Leopardów jakie miałyby trafić na Ukrainę przekazały by inne państwa, w tym Polska, ale bez zgody Niemiec, będącego producentem i dostarczycielem części, to jest niemożliwe. Być może na dniach Niemcy zmienią zdanie, ale każdy dzień zwłoki to uderzenie w możliwości zbrojne Ukrainy. Zdaniem europosła Radosława Sikorskiego pokazuje to, że Niemcy wciąż nie przepracowały swojej historii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sobotnie informacje o zabójstwie 10-letniej dziewczynki przez ojca wstrząsnęły Inowrocławiem. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112, gdzie poinformował policjantów co zrobił, następnie skoczył z okna.

Opublikowano w Inowrocław

Jeżeli obecne tempo się utrzyma, to Bydgoszcz wymieni kopciuchy w 52 lata. A mowa tylko o tych, które pozostają w zasobach gminnych – piszę w raporcie Maciej Fijak, na portalu smoglab.pl. Fijak ma na myśli tylko mieszkania znajdujące się w zasobach ADM, a przecież wpływ na jakość powietrza którym oddychamy mają też piece prywatne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP