Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 26 styczeń 2023

Przyzwyczailiśmy się, że infrastruktura Park&Ride stoi przy Węźle Zachodnim pusta, czasami można zobaczyć jeden lub dwa zaparowane pojazdy. Ratusz na wniosek radnych PiS ujawnił dane statystyczne, których wynika, że mamy średnio statystycznie mniej niż jeden pojazd dziennie. Niewiele lepiej wygląda parking w Lesie Gdańskim, na tle pozostałych wybija się natomiast parking na Rondzie Kujawskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Autorytet lekarzy nie przekonuje, że szczepienia to najbezpieczniejsza forma profilaktyki przed chorobami zakaźnymi. Jak widać z aktualnych statystyk GIS, w Polsce nadal zwiększa się liczba rodziców odmawiających szczepienia dzieci. Największy przyrost - ponad 20 proc. - uchylających się od szczepień odnotowano w województwach: małopolskim i łódzkim.

Opublikowano w Regionalne

W ciągu najbliższych lat Polregio chce zakupić 200 elektrycznych zespołów trakcyjnych – kosztować będzie to ponad 7 mld zł, środki w dużej mierze mają pochodzić z funduszy europejskich z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Będą to zakupy inwestycyjne zatem na rekordową jak do tej pory skalę. Wśród potencjalnych dostawców nowych pociągów jest bydgoska PESA.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Bydgoszcz otrzymała na rewitalizację ponad 2,6 km bulwarów nad Brdą – na odcinku od ulicy Krakowskiego do Mostu Kazimierza Wielkiego kwotę 35 mln zł dotacji. Dodatkowo inwestycja zakładać miała rewitalizację Wyspy Świętej Barbary. Realne koszty wykonania tej inwestycji są jednak dużo większe, przez co istnieje ryzyko, że dotacja przepadnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z europosłem Kosmą Złotowskim, który uczestniczył w środowym posiedzeniu Komisji Petycji PETI, gdzie poparł w imieniu całej grupy EKR petycję o nadaniu Bydgoszczy statusu węzła sieci bazowej rozmawiamy o tym co dalej w tej sprawie. W czasie rozmowy nagranej w Brukseli podejmujemy też inne zagadnienia jak pomoc Unii Europejskiej dla Ukrainy, brak planowanych przez władze województwa kujawsko-pomorskiego inwestycji kolejowych z funduszy europejskich dedykowanych województwu, pytamy też o KPO i o przyszłość sztucznej inteligencji w Europie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegły piątek informowaliśmy, że praktycznie szanse na wybudowanie linii kolejowej z Solca Kujawskiego przez Port Lotniczy Bydgoszcz do Trzcinca do 2030 roku są minimalne, bowiem zrezygnowano z opracowania dokumentacji projektowej za środki z kończącej się perspektywy finansowej Unii Europejskiej (decyzja marszałka województwa). Rzecznik PKP PLK uważa, że teoretycznie jest szansa na realizację tej inwestycji do 2030 roku, ale Urząd Marszałkowski musiałby zabezpieczyć środki na całość inwestycji, co wydaje się praktycznie wręcz niemożliwe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP