Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 03 styczeń 2023

20 grudnia Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał nazwę skweru POW na Osiedlu Leśnym, prawomocnym wyrokiem zamykając toczący się przez ostatnie dwa lata spór. Uzasadnienia wyroku jeszcze nie znamy. Sprawę komentuje natomiast prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sebastian Urbaniak to obiecujący polski młody zawodnik, w Suwałkach wywalczył w minionym roku wicemistrzostwo Polski w biegu na 400 metrów przez płotki, w najbliższym sezonie jednak nie wystartuje, po tym jak trafił w Sylwestra do szpitala z obrażeniami, m.in. złamaną nogą, czeka teraz na operację stawu skokowego. W tej sprawie pojawia się nazwisko bardziej znanego sportowca Jakuba Krzewiny, mistrza świata w sztafecie i uczestnika Igrzysk Olimpijskich.

Opublikowano w Kruszwica

Rok 2021 był kolejnym, w którym borykaliśmy się z pandemią COVID-19, choć od kwietnia wirus nie przyciąga tak dużej uwagi, a to za sprawą zmniejszenie śmiertelności jaką wywołuje wariant Omnikron. Od kwietnia znacznie też zmalało w Polsce testowanie, przez co trzeba na dane o zakażeniach patrzeć z dystansem. Co jest jednak istotne – od wiosny widocznie spadła śmiertelność.

Opublikowano w Regionalne

- To jest dla mnie niewyobrażalna sytuacja, gdy ktoś w okresie wojny próbuje sięgać do kieszeni Polaków – tak wysokie marże rafineryjne komentuje prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który zamierza skierować zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w zakresie praktyk PKN Orlen. Podobny krok planują też inni włodarze dużych polskich miast. Wysokość marż Orlenu miała bowiem wpływ na koszty utrzymania komunikacji miejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeden z gatunków mchów (Syntrichia sarconeurum) przetrwał na Antarktydzie co najmniej dwa miliony lat - udowodnili polscy naukowcy. "To istotny wkład w odczytanie historii bioróżnorodności Antarktyki” – powiedział w rozmowie z PAP dr Michał Ronikier z Instytutu Botaniki PAN w Krakowie.

Opublikowano w Magazyn

Kujawianka Inter to mający siedzibę w Bydgoszczy jeden z ważniejszych dystrybutorów piwa oraz wód mineralnych, a także napojów izotonicznych w Polsce – w 2021 roku Kujawianka wygenerowała ok. 25 mln złotych obrotu. W grudniu mniejszościowy pakiet udziałów w Kujawiance Inter przejęła Mazurska Manufaktura dążąca do konsolidacji rynku, co ma być odpowiedzią na wyzwania gospodarcze jakie powstają w dobie wysokiej inflacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP