Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 04 styczeń 2023

Jutro – 6 stycznia, przypada Święto Objawienia Pańskiego, nazywane popularnie też Trzech Króli, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. Z tej okazji przez Bydgoszcz przejdzie Orszak Trzech Króli, będzie to wyjątkowa, bo jubileuszowa X-edycja tej inicjatywy w Bydgoszczy. Patrząc na poprzednie edycje zanosi się na barwy korowód, który przyciągnąć może sporo rodzin. Po raz kolejny do Bydgoszczy specjalnie na orszak przyjedzie wielbłąd Gacek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zabiegające o standardy demokratyczne i transparentność stowarzyszenie WatchDog Polska opublikowało raport, w którym krytykuje wydawanie przez samorządy swoich gazet, do takowych można zaliczyć periodyk bydgoskiego ratusza ,,Bydgoszcz Informuje”. Przytaczamy fragmenty tego raportu, bowiem obecnie jesteśmy świadkami batalii o przyszłość bydgoskiej demokracji. WatchDog Polska zabiera krytyczne stanowisko obok Rzecznika Praw Obywatelskich i Helsińśkiej Fundacji Praw Człowieka.

Opublikowano w Regionalne

Telewizja Arte z siedzibą w Strasburgu wyemitowała półgodzinny reportaż o bydgoskim Zachemie oraz zagrożeniu jakie stanowi dla Wisły. Reportaż ,,Wisła w niebezpieczeństwie” powstał w ramach cyklu Europejskie historie. Można go obejrzeć w internecie aż w 6 językach, oprócz wiodących dla Arte francuskiego i niemieckiego, także w polskim, angielskim, hiszpańskim i włoskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj przypada dokładnie 104. rocznica wizyty w Bydgoszczy ówczesnego posła do Reichstagu Wojciecha Korfantego, uznawanego za jednego z ojców niepodległej Polski. W tym roku w sposób szczególny nawiązujemy do tego wydarzenia, bowiem decyzją Sejmu RP Wojciech Korfanty jest jednym z patronów 2023 roku w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP