Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 09 styczeń 2023

Nissin Logistics to japońska korporacja logistyczna o zasięgu światowym, która pierwszy swój oddział w Europie, otworzyła 1984 roku w Londynie. Nissin kontynuując swoją ekspansję rozbudowuje swoje centrum logistyczne w Lisim Ogonie – na razie Nissin wydzierżawił od Pannatoni 42 tys. metrów kwadratowych magazynu, ale docelowo Japończycy chcą dojść do 110 tys. metrów kwadratowych, co będzie już sporym zwiększeniem przestrzeni magazynowej na obszarze Węzła Logistycznego Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Już wiele lat temu były plany wdrażania wspólnego biletu na komunikację zbiorową, która integrowałaby różne formy podróżowania i pozwalałaby sprawniej zaplanować podróż. Póki co jednak nie udało się w naszym województwie nic ambitniejszego wdrożyć. W grudniu samorządowcy podpisali list intencyjny, który jest kolejną próbą wdrożenia integracji taryfowej.

Opublikowano w Regionalne

Policjanci z drogówki z powiatu inowrocławskiego podsumowali 2022 rok – zginęło w nim w zdarzeniach drogowych 5 osób, to o dwie osoby mniej niż rok wcześniej. Ogólna liczba wypadków była jednak wyraźnie wyższa.

Opublikowano w Inowrocław

Wydawanie własnych mediów przez samorządy to praktyka dewastująca rynek mediów lokalnych – tak ocenia politykę Urzędu Miasta Bydgoszczy, który wydaje z publicznych pieniędzy ,,Bydgoszcz Informuje” Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. To odpowiedź na nasze zawiadomienie do prezesa UOKiK.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec października w skład Rady Nadzorczej Zakładu Wodociągów i Usług wójt Białych Błot Dariusz Fundator powołał m.in. burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego. W tym samym czasie Luchowski w skład Rady Nadzorczej podległego sobie WIK-u powołał wójta Fundatora. Dla obu samorządowców, wzajemne zasiadanie w Radach Nadzorczych to okazja do dodatkowego zarobku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za kilka miesięcy możemy wejść do internetu, ale o Bydgoszczy znajdziemy, albo zachwalające ratusz i atakujące rząd publikacje z nowego kuriera ratuszowego Bydgoszcz Informuje, z racji tego, że treści redagują urzędnicy, nikt nie odważy się poruszyć tematów niewygodnych dla prezydenta, alternatywą będą mogły być natomiast publikacje z portalu TVP, gdzie będzie można negatywnie poczytać o ratuszu i prezydencie, a w reportażach dotykających błahych spraw będzie pojawiać się obowiązkowo komentarz posła partii rządzącej. Publikacji wyważonych specjalnie nie będzie, publikacje śledcze (niezależne) będą gatunkiem ostatecznie wymarłym. Nie będzie już czegoś takiego jak społeczna kontrola władzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica