Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 13 luty 2023

Przed ponad tygodniem dowiedzieliśmy się, że przetarg na rewitalizację nabrzeży nad Brdą zostanie unieważniony, jeżeli Kancelaria Premiera da zgodę ratusz ogłosi ponowny na mniejszy obszar bulwarów, prezydent liczy również, że część rewitalizacji bulwarów pokryją Wody Polskie. To jednak nie jedyna inwestycja współfinansowana przez rząd, która stoi pod dużym znakiem zapytania, w dość podobnej sytuacji jest rewitalizacja Placu Kościeleckich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Coraz więcej miast decyduje się na refundowanie mieszkańcom procedury walki z niepłodnością in vitro, która jest postępowaniem dość drogim. W latach 2023-2026 Bydgoszcz chce przeznaczyć na ten cel 2 mln zł. Z uwagi na oparcie swoich dochodów na podatku CIT w lepszej kondycji finansowej w stosunku do miast są województwa, w grudniu z interpelacją o refundację in vitro przez województwo kujawsko-pomorskie wystąpił radni Koalicji Obywatelskiej Jarosław Katulski.

Opublikowano w Regionalne

Kariera lekarska Bartosza Fiałka zaczęła się w Bydgoszczy, to tutaj zyskał miano niepokornego lekarza jako przewodniczący Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Głośno było o nim szczególnie w czasie sporu z byłym dyrektorem szpitala Biziela. Po tym konflikcie Fałek musiał sobie szukać innego miejsca pracy, ze szpitala powiatowego w Płońsku ostatnio został jednak wyrzucony.

Opublikowano w Bydgoszcz

Unia Janikowo po rundzie jesiennej III ligi zajmuje przedostatnie miejsce w lidze z groźbą degradacji do IV ligi. Poważne wątpliwości w kwestii sposobu dotowanie tego klubu przez miasto Janikowo ma Regionalna Izba Obrachunkowa, która zarzuca m.in. zawyżanie dotacji, ale przede wszystkim nie rozliczenie się z długu przez klub.

Opublikowano w Inowrocław

Na Portalu Kujawskim nigdy nie krytykowaliśmy budowy parkingów Park&Ride, być może nie wszystkie lokalizacje są idealne, ale nawet z pewnym zrozumieniem można podejść do budowy parkingu przy ulicy Grudziądzkiej, dla docenienia kreatywności w pozyskaniu na jego budowę środków unijnych. Natomiast wielokrotnie pojawiała się tutaj krytyka taryf, dlatego cieszy zapowiedź prezydenta ze styczniowej sesji Rady Miasta, że będzie przedstawiona propozycja ich zmian. Powstaje jednak ważne pytanie – skoro przesłanki były widoczne już dawno, czemu nic nie robiono i pozwolono, aby parkingi stały przez ostatnie miesiące puste?

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem przedstawiliśmy tezy z artykułu naukowego, który ukazał się w renomowanym w kwestiach prawnych czasopiśmie ,,Samorząd Terytorialny”, który wskazuje, że wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka oraz art 11. Karty Praw Podstawowych, politycy lokalni pytani o tę kwestię raczej specjalnie się nie przejęli, choć wsłuchując się w ubiegłotygodniową wypowiedź rzecznika Komisji Europejskiej zagrożenie jest większe niż im może się wydawać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30