Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 luty 2023

Kilka dni temu został opublikowany ranking TOMTOM Traffic Index za 2022 rok. W oparciu o dane z nawigacji satelitarnej opracowano ranking najbardziej zatłoczonych miast – Bydgoszcz w 2022 roku uplasowała się na 81 pozycji na świecie – w 2021 roku była to 113 lokata - czas podróży dla bydgoskich kierowców w 2022 roku wzrósł jednak znikomo, bo zaledwie o kilkadziesiąt sekund. Pierwszy raz w historii tego rankingu opracowano też ranking obszarów metropolitalnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem głośno zrobiło się o bydgoskim pośle do Parlamentu Europejskiego za sprawą holenderskiej gazety NCR, która zarzucała mu przyjmowanie korzyści za lobbowanie na rzecz Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Parlamencie Europejskim. O sprawie zrobiło się dość głośno w Polsce, europosła kontrolą objęło CBA. Przyglądamy się głosowaniom Sikorskiego.

Opublikowano w Regionalne

15 lutego 2023 r. o godz. 17:00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu odbyło się spotkanie autorskie z prof. Michałem Białkowskim, historykiem i politologiem wokół książki Sobór Watykański II. Polska historia. Publikacja w zwięzły i przystępny sposób ma ukazywać najważniejsze dokonania polskich uczestników obradującego w latach 1962-1965 Vaticanum II. 

Opublikowano w Inowrocław

Starosta bydgoski Wojciech Porzych, który tę funkcję pełni od 2006 roku złożył dymisję. Z funkcji zrezygnować mieli też pozostali członkowie Zarządu Powiatu: Zbigniew Łuczak, Bashar Al-Shaer, Roman Guździoł oraz Marek Straszczyk.

Opublikowano w Bydgoszcz

 Styczniowe podwyżki cen biletów PKP Intercity, a następnie ich anulowanie w zamian za zwiększenie dotacji od państwa były prezes PKP, dr Jakub Karnowski, nazywa totalnym chaosem. Zdaniem eksperta jego skutkiem może być drastyczna podwyżka cen biletów po wyborach parlamentarnych, które nastąpią jesienią. – Jesteśmy w takim momencie historycznym, że należy otworzyć dostęp do polskich torów dla prywatnych przewoźników po to właśnie, żeby oferta dla klientów była atrakcyjna, a bilety relatywnie tańsze – postuluje ekspert.

Opublikowano w Magazyn

W środę zbierze się Rada Miasta Bydgoszczy, która ma się zająć m.in. korektą taryf w systemie Park&Ride. Czytając jednak publikatory podległe prezydentowi, (część mediów bezkrytycznie powieliło tę informację) można odnieść wrażenie, że będzie to farsa, bowiem decyzje już tak naprawdę podjęto, a radni tylko przyjdą, podpiszą się na liście (bez tego dieta musiałaby zostać pomniejszona), wypiją kawę. Ta sytuacja pokazuje ja niepokojący brak równowagi w dwupodziale władzy w bydgoskim samorządzie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica