Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 27 luty 2023

W styczniu radny Szymon Róg wystąpił do prezydenta z interpelacją z zapytaniem jakie było obłożenie lotów na trasie lotniczej Bydgoszcz – Kraków. Odpowiedź radnemu udzielił Port Lotniczy Bydgoszcz, ale niezbyt satysfakcjonującą, zatem radny ponowił interpelację, ale również odpowiedzi nie uzyskał. Sprawa ta może być istotna jednak z innego powodu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W trzecim wydaniu naszego przeglądu zagranicznego chcemy się przyjrzeć głównej polskojęzycznej tubie propagandowej Kremla w Polsce. Nazywanie ukraińskich żołnierzy nazistami oraz powtarzanie propagandy kremlowskiej są tutaj na porządku dziennym.

 

Opublikowano w Magazyn

Szczególnym momentem w Urzędzie Wojewódzkim było, gdy wszyscy zebrani na konferencji prasowej zaczęli bić prawa trzem matkom poległych na froncie żołnierzy. Przyjechały one kilka dni temu wraz z profesor uniwersytetu we Lwowie Iryną Kiyanką, na bydgoskie obchody I rocznicy wybuchu wojny. Poniedziałkowe uroczystości odbyły się z udziałem konsula generalnego Ukrainy w Polsce Ołeksandra Płodysty.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek 27 lutego Sejmik Województwa przyjął uchwałę ustanawiające nowe stawki egzaminów na prawo jazdy, które obejmą Wojewódzkie Ośrodki w Bydgoszczy, w Toruniu, we Włocławku oraz ich filie w Grudziądzku i w Inowrocławiu. Nowe stawki mają poprawić wynik ekonomicznych tych ośrodków, które borykają się z wysoką inflacją i wysokimi cenami paliw oraz pozwolić na podniesienie płac dla egzaminatorów.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 27 luty 2023 15:16

III ligowy klub wycofuje się z rozgrywek

Unia Janikowo to jeden z lepszych klubów z kujawsko-pomorskiego po 2000 roku, z racji tego, że jako województwo mieliśmy tylko krótkie epizody w Ekstraklasie, to kilka sezonów Unii w II lidze to na pewno duży wyczyn. W ostatnich latach Unia grała w III lidze, kilka dni temu zapadła decyzja o wycofaniu z rozgrywek, czyli janikowskiego klubu w rundzie wiosennej nie zobaczymy. Do nowego sezonu Unia po wycofaniu będzie mogła zgodnie z przepisami przystąpić w V lidze.

Opublikowano w Sport

Prezesi PAN Marek Konarzewski oraz Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych Marcia K McNutt wraz z prezesem Narodowej Akademii Nauk Ukrainy Anatolym Zagorodnym przyjęli zwracają się z listem otwartym na ten trudny czas. Nie są to jednak typowo podniosłe słowa, ale wspólny plan dotyczący przyszłości ukraińskiej nauki.

Opublikowano w Regionalne

W piątek 17 lutego poinformowaliśmy, że starosta bydgoski Wojciech Porzych podał się do dymisji, wraz z nim dymisję złożył wicestarosta oraz trzech członków Zarządu Powiatu. Już tego dnia słyszeliśmy kuluarowe głosy, że to jest chwilowe i wciągu miesiąca Porzych wróci na stanowisko. W Starostwie Powiatowym o tym huczało. To wszystko się też ziściło, choć wakat na stanowisku starosty trwał zaledwie dwa dni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co prawda kalendarzowo jeszcze mamy zimę, ale coraz częściej pojawiają się akcenty wiosenne. Na dzisiaj płyta Starego Rynku wygląda nie najgorzej, co może wstępnie potwierdzać, że zrealizowane latem prace naprawcze były skuteczne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niedawno informowaliśmy o skierowaniu aktu oskarżenia przeciwko oskarżonym w tzw. inowrocławskiej aferze fakturowej, w tym akcie nie pojawiło się nazwisko prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, który miał postawione zarzuty. Prezydent Inowrocławia uważa, że to potwierdza, iż w tej sprawie nie było przeciwko niemu żadnych poważnych dowodów. Sprawa ta może mieć też istotny wątek związany z inwigilacją.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 27 luty 2023 06:48

Wkrótce mogą zniknąć darmowe big bagi

Raz w roku każdy właściciel nieruchomości, w której mieszkają osoby zarejestrowane w systemie gospodarki odpadami, mogą bezpłatnie uzyskać big bag na odpady budowlane, który zapełniony również jest odbierany. W środę radni wyrazili intencję, aby w niedalekiej przyszłości zrezygnować z tej usługi, w zamian mieszkańcy mogliby przywozić większą liczbę odpadów budowlanych do PSZOK.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP