Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 08 luty 2023

Spór pomiędzy Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją w Bydgoszczy, a będącym jej klientem gminą Osielsko toczy się od kilku lat. Dotyczy on jakości ścieków, zdaniem MWiK przekraczają dopuszczalne w umowie parametry, bydgoska spółka podejrzewa, że mogą to być ścieki przemysłowe. Na polubowne rozwiązanie sprawy szybko się nie zanosi, z rozstrzygnięć sądowych póki co bardziej zadowolone może być Osielsko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Regionalne

Na przełomie stycznia i lutego pojawiło się kilka dobrych wiadomości dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, po tym jak Ministerstwo Edukacji i Nauki rozpatrzyło odwołania dotyczące oceny ewaluacyjnej wydziałów. W tym tygodniu dobre wiadomości płyną natomiast z drugiej bydgoskiej uczelni Politechniki Bydgoskiej, która złożyła odwołanie w kwestii oceny nauk chemicznych. Ministerstwo po rozpatrzeniu odwołania zweryfikowało wcześniejszą ocenę przyznając ocenę A. Oznacza to, że Politechnika Bydgoska posiada trzy dyscypliny naukowe z najwyższą oceną A, natomiast pozostałe dyscypliny ocenione zostały też wysoko na B+.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek przytoczyliśmy artykuł naukowy wskazujący, że wydawanie przez bydgoski ratusz ,,Bydgoszcz Informuje” narusza unijną praworządność, zapytaliśmy polityków czy podejmą działania w celu przywrócenia w Bydgoszczy praworządności. W tematach prawnych zbyt wiele do powiedzenia jednak nie mieli, posłowie PiS-u chętniej komentowali już tworzenie przez ratusz mediów, co zdaniem posła Piotra Króla zakończy się groteskowo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gmina wiejska Inowrocław w grudniu zorganizowała galę przyznania ,,Stanisławów”, wyróżnienia przyznawanego przez wójta zasłużonym obywatelsko mieszkańcom. Oprócz statuetek i dyplomów wyróżnieni otrzymali też vouchery na zakupy w jednej z inowrocławskich galerii handlowych. Stowarzyszenie Nasze Prawo wystąpiło o informacje publiczną w kwestii pozyskania i rozdania tych voucherów, jak się jednak okazało w odpowiedziach na zapytania kwoty się nie zgadzają.

Opublikowano w Inowrocław

Zarząd Portu Morskiego w Gdyni jednogłośnie poparł starania Bydgoszczy o uzyskanie statusu węzła sieci bazowej TEN-T, tym samym dołączając do sygnatariuszy petycji kierowanej do Parlamentu Europejskiego. Formalnie inicjatywę wniósł dyrektor ds. rozwoju portu Leszek Jurczyk, który w październiku 2021 roku gościł na I Bydgoskim Forum Bursztynowego Szlaku. O poparcie władz portu zabiegał Nowy Bursztynowy Szlak.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31