Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 10 lipiec 2023

11 lipca to od wielu lat dzień pamięci ofiar zbrodni ukraińskich na Wołyniu, ten dzień obchodzi się dzisiaj jako 80. rocznicę zbrodni wołyńskiej. Wołyń to na pewno w relacjach polsko-ukraińskich najtrudniejszy temat, dzisiaj jednak za sprawą ogromnego wsparcia polskiego dla walczącej Ukrainy mamy chyba najlepsze relacje w historii, co jest dobrym momentem, aby o tej trudnej sprawie mówić.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obniżenie podatku PIT oraz podniesienie kwoty wolnej sprawiło, że wpływy samorządów zmalały, w szczególności gmin i powiatów, rząd wprowadził i nadal wprowadza rekompensaty z tego tytułu, ale jak wskazują samorządowcy nie jest to system transparentny i większe samorządy są stratne. O tej problematyce debatowali w ubiegłym tygodniu w Bydgoszczy skarbnicy miast skupionych w Unii Metropolii Polskich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Znane są oferty w przetargu na odbiór odpadów od mieszkańców Bydgoszczy od nowego roku, umowy mają obowiązywać do 2027 roku. Główni dwaj gracze w tym przetargu to konsorcjum Remondisu i Corimpu oraz komunalna ProNatura. Do przetargu przystąpiły jeszcze dwie firmy z zewnątrz, ale ich oferty są znaczni wyższe, zatem wpływy na bydgoskim rynku śmieciowym rozłożą się między Remondisem i ProNaturą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podsumował niedawno klimat w Polsce w maju. Średnia temperatura w Polsce w tym miesiącu wyniosła 12,8 stopnia Celsjusza i była 0,6 stopnia niższa od średniej wieloletniej. Rankingowo był to 42 najcieplejszy maj od 1951 roku (momentu prowadzenia analiz). Gorsze wiadomości płyną już jednak z analizy opadów.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 10 lipiec 2023 09:30

Duże ćwiczenia w Inowrocławskich Kopalniach Soli

29 czerwca na terenie IKS Solino w Górze przeprowadzono ćwiczenia operacyjno-ratownicze. Udział w nich wzięły 1 i 2 jednostka gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej z Inowrocławia, jednostka zakładowa straży pożarnej ANWIL z Włocławka oraz funkcjonująca w strukturach IKS Solino OSP.

Opublikowano w Inowrocław

W ramach rządowego programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 miały zostać zrealizowane stacje kolejowe Bydgoszcz Osowa Góra oraz Bydgoszcz Okole – te zadania znalazły się na liście podstawowej i miały zapewnione finansowanie. W listopadzie dowiedzieliśmy się, że nie będą jednak realizowane co tłumaczono ,,powodami technicznymi”. Kilka dni temu PKP PLK poinformowało, że z listy rezerwowej na podstawową przesunięto 37 stacji. Można powiedzieć, że to też dzięki temu, że z realizacji wypadły bydgoskie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30