Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 19 lipiec 2023

Po długim oczekiwaniu kierowców ZDMiKP ogłosił pod koniec czerwca przetarg na nowe parkomaty, które mają w przypadku Bydgoszczy być rewolucyjne, bowiem nie będzie trzeba już mieć przy sobie odliczonych drobnych, a będzie można zapłacić jak na XXI wiek przystało bezdotykowo kartą. Zanim jednak dojdzie do kompleksowej wymiany parkomatów będzie trzeba rozstrzygnąć spory m.in. o sieć 5G.

Opublikowano w Bydgoszcz

Katarzyna Łuczak została wybrana nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Wojciecha w Inowrocławiu. Wokół tego konkursu pojawiło się sporo emocji i kontrowersji, ostateczny wybór z uwagi na zbieżność z oczekiwaniami przedstawicieli rodziców powinien je wyciszyć.

Opublikowano w Inowrocław

Pojawienie się wakacyjnych upałów sprawiło, że aktywność polskich polityków zmalała, zapewne jednak najpóźniej pod koniec sierpnia zobaczymy wyraźne wejście w tryb kampanii wyborczej. Niemal jednomyślną narrację głoszą wszystkie formacje, że będą to jedne z ważniejszych wyborów w historii, nie oznacza to jednak, że będą to ciekawe wybory.

Opublikowano w Regionalne

Jeszcze w maju marszałek województwa nie wykluczał budowy drugiego promu dla przeprawy Solec Kujawski – Czarnowo, problem jednak w tym, że pierwszy prom częściej jest niezdatny do użytku niż jest zdatny z powodu warunków hydrotechnicznych. Problemy zaczęły się już na dobre w czerwcu.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 19 lipiec 2023 06:33

Wolna amerykanka w ratuszu (felieton)

Sprawy wyciągniętej przez radnych PiS, iż na nośnikach udających media wydawanych przez Urząd Miasta promowany był alkohol nie da się zamknąć usunięciem zdjęcia, które najprawdopodobniej poprzez oczywistą reklamę konkretnych mocnych alkoholi naruszała prawo. Do dzisiaj na miejskiej stronie jest publikacja, której właściwie jedno przesłanie jest takie, że mamy w centrum miasta lokal gdzie można się napić 60 rodzajów whisky i 60 rodzajów rumu. Nie ma to nic wspólnego z jakąkolwiek misją publiczną, a nawet więcej – jest to wprost promowanie szkodliwych społecznie nawyków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30