Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 25 lipiec 2023

W lipcu na terenie zlokalizowanej na Jachcicach Elektrociepłowni Bydgoszcz I oddano do eksploatacji niskoemisyjną kotłownie gazową o mocy około 40 MW. Od maja trwał natomiast proces wygaszania instalacji węglowej. Oznacza to, że elektrociepłownia na Jachcicach odeszła od węgla na rzecz paliwa gazowego. Szacuje się, że ograniczy to emisję CO2 o 50%.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posłanka Iwona Kozłowska i przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta Bydgoszczy zaapelowali do bydgoskich posłów PiS, aby poparli przyjęte już przez Senat poprawki, zabezpieczające interes samorządów. Konferencję próbowała zdominować jednak Telewizja Polska pytaniami o współpracę Donalda Tuska z Władymirem Putinem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj poznaliśmy dopiero oferty w przetargu na zakup maksymalnie siedmiu nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Przetarg ogłoszony został w marcu, zatem minęło parę miesięcy do tego momentu, a jest on istotny bowiem pokazuje jakie są realne ceny rynkowe. Jedyną ofertę złożyła bydgoska PESA – oferując 46 mln zł za jeden pociąg.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 25 lipiec 2023 10:38

Były poseł szefem Biura Wojewody

Bez rozgłosu, specjalnie się tym nie chwaląc, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz mianował nowego dyrektora Biura Wojewody – został nim były poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Roszak. Jest to kolejny polityk z Inowrocławia pełniący ważną funkcję w Urzędzie Wojewódzkim.

Opublikowano w Inowrocław

Leki psychotropowe i opioidy są pomocne w leczeniu psychiatrycznym, w swoim składzie mają jednak substancje, które nazwać możemy narkotykami, z tego też powodu dostępne powinny być jedynie dla pacjentów psychiatrycznych. Grupa z naszego regionu opracowała proceder, który pozwolił jej zdobywać recepty, a po zakupieniu handlować nimi. Bydgoska policja zatrzymała pięć osób biorących udział w tym procederze, Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zdecydował o ich tymczasowym 3 miesięcznym aresztowaniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30