Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 29 lipiec 2023

Pod koniec czerwca zamknięto dla kierowców odcinek pomiędzy ulicami Jana Kazimierza i Podwale ulicy Długiej, co sprawiło, że większość tej ulicy jest już wyłączona z ruchu samochodowego, stało się coś co jeszcze kilka lat temu urzędnicy uważali za niemożliwe. Otwiera to przed tą ulicą nowe perspektywy, bo sprzyja to tworzeniu ogródków gastronomicznych oraz inicjatywom typu jarmarki. Przyjrzyjmy się jednak trochę najnowszej historii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wielka Piramida Cheopsa zaliczana jest do siedmiu największych cudów świata, przy czym jako jedyna z tej listy pozostała do naszych czasów. Obrazy piramid jakie wykształciła popkultura sugerujące, iż można się zgubić w labiryntach pełnych śmiertelnych pułapek, niewiele mają wspólnego z rzeczywistością, jednocześnie tworzą się mity jakoby Wielką Piramidę stworzyć mieli kosmici. Z mitami zmierza się poznański badacz Szymon Zdziebłowski w wydanej w tym roku przez Wydawnictwo Poznańskie książce ,,Wielka Piramida. Tajemnice cudu starożytności”.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 29 lipiec 2023 14:09

Wyszogród – początek Fordonu

Grodzisko Wyszogród to najbardziej znane i najlepiej zachowane grodzisko z okresu wczesnego średniowiecza na terenie Bydgoszczy. Pozostały do dzisiaj elementy ukształtowania terenu po dawnych wałach grodziska, elementem charakterystycznym jest górujący krzyż, który nawiązywać ma do legendy, iż św. Wojciech w 997 roku w drodze na ewangelizację Prus zatrzymał się w Wyszogrodzie. Jest to jednak tylko legenda, bowiem nie ma na to dowodów historycznych. Na temat Wyszogrodu znajdziemy też wzmianki u średniowiecznych kronikarzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

XTEK Group to mający w Australii siedzibę producent sprzętu balistycznego, kamizelek kuloodpornych, przez stosunkowo lekkie, ale naszpikowane elektroniką chełmy, oferujący także bardziej skomplikowane technicznie rozwiązania dla pola bitwy. Mało kto ma świadomość, że w Osielsku od roku funkcjonuje biuro i magazyn tej firmy. Tą ekspansją chwali się na swoich stronach australijski rząd.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31