Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 04 lipiec 2023

Przy Placu Wolności w ostatnich dnia trwało wykopywanie przestrzeni pod wielki zbiornik retencyjny, który będzie wstanie zgromadzić prawie 1,5 mln litrów wody. Po zakończeniu budowy zbiornika, teren przejmie wykonawca rewitalizacji Placu Wolności. Najprawdopodobniej mniej więcej za rok zostanie Plac Wolności już w odświeżonej wersji.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czerwcu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego stwierdzono 51 zakażeń COVID-19, nie ma natomiast wzmianek o zgonach. Porównując te dane z majem mamy ponad trzykrotny spadek zakażeń. Tymi informacjami kończymy raportowanie o przebiegu pandemii COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Regionalne

4 lipca 1943 roku zginął w katastrofie lotniczej na Gibraltarze naczelny polski wódz Władysław Sikorski, w tym roku w powiecie inowrocławskim obchodzony jest rok generała Sikorskiego, z tej okazji w rocznice jego śmierci symbolicznie ozdobiono jego rzeźbę w Parku Solankowym.

Opublikowano w Inowrocław

Bad Oeynhausen to miasto uzdrowiskowe Nadrenii Północnej-Westfalli – od ponad 30 lat jest to miasto partnerskie Inowrocławia. Współpraca międzynarodowa między tymi miastami jest dość żywa, dochodzi do regularnych wzajemnych odwiedzin, ostatnie miały miejsce w ubiegłym tygodniu.

Opublikowano w Inowrocław

Późną wiosną 2022 roku, gdy powoli wyczerpywało się ,,pospolite ruszenie” jeżeli chodzi o niesienie pomocy Ukraińcom, na skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej i Kamiennej powstał społeczny punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy, a takich osób w Bydgoszczy nie brakuje, bowiem wiele osób utrzymuje się z emerytury wartej w Polsce nawet około 300 zł. Ten punkt przez kolejne miesiące zmieniał swoją siedzibę, najprawdopodobniej już ostatecznym miejscem będzie kampus Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Chodkiewicza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 1 lipca przestał obowiązywać w Polsce stan zagrożenia epidemicznego, z tego powodu mamy spore zmiany formalne – przede wszystkim wróciły stałe terminy, które na czas pandemii były wydłużone. Wróciły też stare obowiązki dla posiadaczy samochodów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31