Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 20 luty 2024

Zmyślone stowarzyszenie i zmyślony lek – to prowokacja dziennikarska Dziennika Gazety Prawnej, która pokazuje jak łatwo uzyskać od posłów złożenia interpelacji, na które później muszą odpowiadać ministrowie. Prowokacja pokazuje też na ważne zjawisko – nadużywania interpelacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po godzinie 17 ciągniki rolnicze rozjechały się spod Urzędu Wojewódzkiego, co pozwoliło przywrócić normalny ruch w centrum Bydgoszczy. Nadal blokowane są jednak węzły wyjazdowe z Bydgoszczy w Stryszku, w Białych Błotach, w Pawłówku i w Tryszczynie oraz w Maksymilianowie – na tym odcinku obwodnica Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S5 jest zablokowana. We wtorek wieczorem byliśmy na węźle w Białych Błotach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Amerykański koncern Bunge będący właścicielem popularnej w naszym kraju marki Olej Kujawski, który wytwarzany jest głównie w zakładach w Kruszwicy, znalazł się na krążącej wśród rolników liście firm, które mają kupować gorsze jakościowo zboże ukraińskie, które nie ma prawa znaleźć się na polskim rynku. Po tym, gdy w internecie zaczęły pojawiać się nawet wezwania do bojkotu marek tego producenta, Bunge wydało oświadczenie, w którym wszystko dementuje. Nie wierzą w nie jednak rolnicy.

Opublikowano w Kruszwica

We wtorek od rana blokowane były wyjazdy z Bydgoszczy na drogę ekspresową S5 w Stryszku, w Białych Błotach, w Pawłówku oraz w Tryszczynie. Również zablokowana była obwodnica Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S5. Droga S5 na chwilę obecną nadal jest zablokowana. Być może rolnicy odblokują ją dopiero w środę w południe.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich dniach spore emocje budzi sprawa importu zboża z Ukrainy – problem irytuje polskich rolników od dawna, w ostatnim czasie ujawniano jednak próby przemytu zbóż. Na liście, która krążyła po internecie znalazła się Bundle Polska – właściciel zakładów tłuszczowych w Kruszwicy, której najpopularniejszym produktem jest Olej Kujawski.

Opublikowano w Kruszwica

 Z Bydgoszczy nie wyjedziemy przez Białe Błota i Pawłówek, bowiem rondo na wylocie z Osowej Góry jest też zablokowane. Blokowany jest też węzeł Tryszczyn.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po ponownym przeanalizowaniu sprawy doszliśmy do wniosku, że opublikowana w tym miejscu publikacja mogła wprowadzać w błąd za co przepraszamy - szerzej do sprawy odnosimy się: Autosprostowanie do publikacji o ,,Prezydent był hojny dla swoich zastępców”

Opublikowano w Bydgoszcz

Wieszanie budek lęgowych to jedna z najprostszych inicjatyw, jaka może być elementem troski o przyrodę. Wieszane na drzewach budki wraz z pokarmem pozwalają bowiem ptakom przetrwać trudne okresy. Od wielu lat oddolnie budki wieszają na wiosnę społecznicy z gminy Białe Błota, przy wsparciu sponsorów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30