Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 01 marzec 2013

We Wieży Ciśnień odbyła się w piątek uroczystość zorganizowana przez Instytut Pamięci Narodowej poświęcona pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wsparcie dla organizacji tego wydarzenia udzieliły Miejskie Wodociągi.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w Toruniu gościli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, którzy spotkali się z regionalnymi parlamentarzystami i samorządowcami. Rozmawiano między innymi o upadku Zachemu.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 01 marzec 2013 15:58

Bydgoszcz walczy o Business Link. Pomóż!

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości planują otworzyć szósty Business Link w Polsce. Największe szansę na jego lokalizacje mają Bydgoszcz i Toruń. Wszystko zależy od glosowania internautów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 2011 roku, dzień 1 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Duże starania, aby upamiętnić w ten sposób walczących z sowieckim okupantem po II wojnie światowej poczynił śp. prezydent Lech Kaczyński.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

    11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu